19 C
Tirana
Wednesday, August 15, 2018

Këshillat e psikologut: Nuk vuani nga depresioni, jeni të rrethuar nga budallenj!

Ditët e sotme, depresioni konsiderohet si gjendje të cilën e hasim pothuaj çdo ditë, pa marrë parasysh që jetojmë në një shoqëri të sunduara nga vlera të vështira për t’u arritur dhe përballemi me...

Masturbimi kuron ankthin, ndihmon gjumin dhe jetën seksuale. Po pse gratë nuk e bëjnë?

Seksi solo ende është i stigmatizuar, edhe pse ka benefite të mëdha shëndetësore dhe po fiton shumë vëmendje në kulturën pop. Pas shumë shekujsh i trajtuar si një akt për të cilin nuk duhet...

10 fraza që i duhen thënë një mashkulli të pavendosur

Çfarë duhet të bësh nëse ai është i pavendosur? Nuk duhet të presësh, kurrë. Komunikimi, respekti reciprok dhe sinqeriteti janë fondamentalë në një marrëdhënie. Nëse personi me të cilin po dilni tregohet i lëkundur...

Lista e 12 frutave dhe perimeve me më shumë pesticide

Çdo vit, Environmental Working Group nxjerr një listë të quajtur “Dirty Dozen”, ku pasqyrohen 12 fruta dhe perime që përmbajnë më shumë pesticide. Këtë vit, raporti tregoi se gati 70% e frutave dhe perimeve...

Ky është një nga ushqimet që shkakton kancerin më të madh. Ndaloni së ngrëni...

Kanceri është emri i zakonshëm që përfshin një sërë sëmundjesh të lidhur me një proces të pakontrolluar që vërehet në ndarjen e qelizave. Mund të fillojë në mënyrë të lokalizuar dhe të përhapet në...

Jeta Toçila: Helmi që po i vret shqiptarët çdo ditë!

Gazetarja dhe psikologia e njohur Jeta Toçila ka reaguar ashpër me anë të një statusi në facebook, ku ngre shqetësimin për cilësinë e ushqimit që po na serviret çdo ditë. Ajo shpjegon se ushqimi...

Të Fundit