4.5 C
Tirana
Saturday, March 24, 2018

Hani këtë ushqim për mëngjes dhe harrojeni dhjamin rreth barkut

Nëse po përpiqeni dëshpërimisht të shkrini yndyrën rreth barkut, ky mëngjes vjen paketë e plotë; bark i sheshtë, flokë dhe lëkurë me shkëlqim. Ky vakt gjithashtu do të rregullojë metabolizmin dhe do të forcojë sistemin...

Digjni çmendurisht 10 kg duke e pirë këtë përzierje që në mëngjes

Pini këtë pije që djeg yndyrën herët në mëngjes, me një stomak bosh, menjëherë pasi ju të zgjoheni. Ju do të vëreni rezultatet shumë shpejt dhe ju do të habiteni! Do t’ju duhen përbërësit e...

Dietologët mbeten pa fjalë: 2 përbërës rrëzojnë 7 kg për 7 ditë

Ju duhet të jeni gati për ditët e ngrohta me diell dhe për banjo në plazh. Nëse keni vënë kilogramë shtesë gjatë dimrit, mos u shqetësoni. Këtu ne rekomandojmë një recetë efektive për humbje peshe...

Dieta me kos që heq kilet e tepërta në 3 ditë

Kosi është një ndër produktet më të shëndetshme, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshë. Ai stimulon rritjen e baktereve të shëndetshme të zorrëve, që përshpejton procesin e trejtes si dhe eliminon...

Vrasësi i mbipeshës, eliminon 3 kilogram në vetëm 2 ditë

Një nga detyrat më të vështira për cdo njeri është humbja e peshës në mënyrë të shëndetshme. Shumë prej tyre i nënshtrohen dietave dhe operacioneve të rrezikshme, por ato nuk janë gjithmonë vendimi më...

Harrojeni ujin me limon. Me këtë pije humbni 5 kg në vetëm 12 ditë

Humbja e peshës me përbërës të shëndetshëm dhe pa efekte anësore është një dëshirë e shumë njerëzve të cilët kanë probleme me kilet e tepërta. Kjo është një sfidë më vete e cila kërkon vullnet...

Niseni ditën me kos e tërshërë, dietë 7 ditore që ju shkrin dhjamin

Dieta me kos përjashton ëmbëlsirat, duhanin, alkoolin dhe pijet e gazuara. Recetat e sallatave duhet të ndërtohen me shumë pak vaj ulliri. Rekomandohet që gjatë kësaj diete të konsumoni sa më shumë ujë. Kjo...

Me këtë pije humbni peshën e fituar gjatë shtatzënisë në 10 ditë

Gjatë shtatzënisë, trupi akumulon element ushqyes dhe ujë për të ushqyer foshnjen në procesin e rritjes. Ndryshimet e papritura të hormoneve në trup bëjnë që në stomak të akumulohet shumë yndyrë. Kështu, një pjesë e...

Kardiologu sugjeron dietën 5 ditore: Mënyra më e sigurtë për të humbur 7 kg

Dieta është një pjesë shumë e rëndësishme e stilit tonë të jetesës. Për ato që janë mbipeshë, ajo kthehet në një domosdoshmëri, pasi rrezikohen nga një numër i madh sëmundjesh. Nëse ju apo ndonjë i...

Humbisni 10 kg për 2 javë me këtë dietë: Ja çfarë duhet të bëni...

Në ditët e sotme shumë njerëz luftojnë me kilet e tepërta dhe përpiqen të gjejnë metoda nga më të ndryshmet për t'i hequr ato. Megjithatë humbja e kileve është një sfidë më vete, por në...

Të Fundit