12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Dietologji

Gratë që urinojnë para seksit janë të prirura ndaj këtij rreziku

Gratë të cilat urinojnë para seksit mund të jenë para një risku të madh të zhvillimit të një infeksioni urinar thonë ekspertët. Ndoshta kjo ju duket një nga ato këshillat e zakonshme për gratë,...

Shëndet i tepërt në fytyrë? Eleminohet duke trajtuar këto probleme

Ndoshta ju ka rastisur të fitoni ‘disa kile në fytyrën tuaj’. Ose ndoshta keni humbur peshë, por fytyra juaj jo. Çfarë qëndron pas këtij shëndeti të tepërt në fytyrë? ‘Kur ne fitojmë ose humbim peshë,...

Mënyra e çuditshme për të humbur 5.4 kg në javë

Nuk është një dietë strikte që do t’iu lerë të vdisni urie, të keni dëshirë të konsumoni ushqime të shpejta dhe të pasura me kalori. Sipas atyre që e kanë provuar dhe e rekomandojnë,...

Humbisni 18 kilogramë vetëm me banane dhe ujë të ngrohtë

Nëse ju jeni duke kërkuar mënyrën më të mirë për të humbur peshë, ju duhet të ndiqni këtë dietë dhe të konsumoni banane me ujë të ngrohtë. Ky kombinim i mahnitshëm do të ndihmojë...

7 strategji të thjeshta që nuk lejojnë kancerin të përhapet brenda trupit tonë

Edhe mjekësia moderne e pranon se ka disa strategji natyrale për parandalimin e kancerit. Çfarë duhet bërë për të eliminuar riskun e përhapjes së tij në organizëm? Duhet filluar nga gjërat e thjeshta si: 1-Hani...

Ndryshimi drastik i Big Mamës, jehonë edhe në Turqi. Ja ç’shkruajnë mediat për të

Big Mama rrezikoi jetën për të arritur këtë fizik, kur 11 muaj më parë bëri një ndërhyrje në lukth, ama e arriti atë që deshi. Sot ajo është një vajzë elegante dhe e kuruar...

Krizat e zemrës, ky mjek zbuloi çajin që shpëton jetën në 1 minutë

Një mjek popullor, i quajtur John Christopher ka zbuluar formulën më efektive për të ndalur një krizë zemre në 1 minutë. Ka më shumë se 50 formula bimore për këtë gjë, por njëri prej...

2 mënyra efektive për të përdorur qepën për humbje peshe të shpejtë e pa...

Qepa është një nga perimet me përdorimin më të gjerë dhe më të zakonshëm. Ju mund t’i hani të papërpunuara si në sallata të ndryshme, në gatimet tuaja, të ziera, të skuqura, por mund...

Truku magjik i mjekëve kinezë për të zhdukur dhjamin nga barku

Jo vetëm që shkakton pasiguri dhe vetëbesim të ulët, por dhjami rreth barkut shkakton gjithashtu probleme të rënda shëndetësore, edhe te gratë, edhe te burrat. Mund të jetë rezultat i disa faktorëve, si për shembull,...

Dieta më e kërkuar e 2017-ës. Minus 7 kg në 7 ditë

Nga gamën e dietave, më e suksesshmja dhe më e kërkuara për këtë vit është dieta e hartuar nga ‘General Motors’. Kjo dietë u zhvillua nga kompania gjatë viteve 1980 për të forcuar shëndetin...

Të Fundit