20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Dietologji

Dieta e dembelit (si të ulni peshë pa palestër dhe dietë specifike)

Nëse jeni një ndër njerëzit që nuk keni kohë për t’u marrë me palestër apo me një dietë të mirëpërcaktuar atëherë kjo është mënyra më e mirë për të rënë në peshë. Kjo recetë është...

Barishtja mrekullibërëse: Gruaja ishte 72 kg të enjten dhe të shtunën pesha e saj...

Majdanozi është një barishte që e përdorim më së shumti për të përmirësuar shijen e pjatave, por gjithashtu ai përmirëson shëndetin dhe mund të na ofrojë më shumë se kaq. Së pari, është një diuretik...

Doktorët janë të surprizuar: Ziejini këto dy përbërës dhe pijini për 7 ditë rresht....

Ne sot do t'ju tregojmë sesi të përgatisni një përzierje, e cila do t'ju ndihmojë që të hiqni kilet e padëshiruara dhe do të përshpejtojë të gjithë procesin. Gjithçka që ju duhet të bëni është...

Gratë e përdorën këtë lëng për 2 muaj dhe humbën peshë çmendurisht

Mbipesha është një ndër problemet më të zakonshme dhe shqetësuese të shoqërisë moderne. Njerëzit po përpiqen ta luftojnë atë në mënyra të ndryshme si: me anë të dietave, duke ndjekur seanca dobësimi, me palestër,...

Hani këtë ushqim për mëngjes dhe harrojeni dhjamin rreth barkut

Nëse po përpiqeni dëshpërimisht të shkrini yndyrën rreth barkut, ky mëngjes vjen paketë e plotë; bark i sheshtë, flokë dhe lëkurë me shkëlqim. Ky vakt gjithashtu do të rregullojë metabolizmin dhe do të forcojë sistemin...

Digjni çmendurisht 10 kg duke e pirë këtë përzierje që në mëngjes

Pini këtë pije që djeg yndyrën herët në mëngjes, me një stomak bosh, menjëherë pasi ju të zgjoheni. Ju do të vëreni rezultatet shumë shpejt dhe ju do të habiteni! Do t’ju duhen përbërësit e...

Dietologët mbeten pa fjalë: 2 përbërës rrëzojnë 7 kg për 7 ditë

Ju duhet të jeni gati për ditët e ngrohta me diell dhe për banjo në plazh. Nëse keni vënë kilogramë shtesë gjatë dimrit, mos u shqetësoni. Këtu ne rekomandojmë një recetë efektive për humbje peshe...

Dieta me kos që heq kilet e tepërta në 3 ditë

Kosi është një ndër produktet më të shëndetshme, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshë. Ai stimulon rritjen e baktereve të shëndetshme të zorrëve, që përshpejton procesin e trejtes si dhe eliminon...

Vrasësi i mbipeshës, eliminon 3 kilogram në vetëm 2 ditë

Një nga detyrat më të vështira për cdo njeri është humbja e peshës në mënyrë të shëndetshme. Shumë prej tyre i nënshtrohen dietave dhe operacioneve të rrezikshme, por ato nuk janë gjithmonë vendimi më...

Harrojeni ujin me limon. Me këtë pije humbni 5 kg në vetëm 12 ditë

Humbja e peshës me përbërës të shëndetshëm dhe pa efekte anësore është një dëshirë e shumë njerëzve të cilët kanë probleme me kilet e tepërta. Kjo është një sfidë më vete e cila kërkon vullnet...

Të Fundit