20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Çantat e plazhit. Modelet për një verë ‘super chic’

Për një stil plazhi glamour,  një prej aksesorëve ‘must’ është dhe çanta. Karakteristikat kryesore që duhet t ketë një çantë plazhi duhet të jenë sigurisht prakticititeti dhelna estetike, ashtu si të gjitha çantat e...

Çantat që do të marrim në dasma e ceremoni këtë verë

Një look perfekt ceremonish fillon edhe nga aksesorët. Një element klasik për këto raste është çanta-bizhu, në versionin ‘clutch’ ose ‘pochette’, pa dyshim më elegantia që mund të ekzistojë. Me kristale, perla apo pëlhura të...

Shoppingu i pranverës s’ka mbaruar! Duhet dhe një fustan xhins

Për ditën mund t’i vishni me një palë sneakers për një look ‘casual’. Për mbrëmjen mund t’i kombinoni me elemente dhe aksesorë chic. Nga modelet me shpatulla zbuluar tek ato stil T-shirt e kamishier,...

Rikthehet moda e pikave të ‘Pretty Woman’

Ashtu si Julia Roberts në kohët e Pretty Woman: pikat e bardha dhe kafe janë një trend i pranverës. Fustani kafe me pika të bardha me kapelën e kashtës dhe dorashkat e bardha simoblizojnë...

Mezi po presim verën që të veshim bluzat me slogane

Me logo, shkrime ironike, thënie të famshme, fraza motivuese. T-shirtet kanë ndryshuar look dhe rikthehen si protagoniste të mëdha të modës së pranverës. Sigurisht, bluza klasike e bardhë me mëngë të shkurtra është një...

Këpucët perfekte për të qenë 24 orë mbi taka. Tendencat e pranverës

Taka të mëdha dhe superkomode si dhe një dozë bon-ton që na pëlqen gjithmonë shumë: quhen ‘block heels’ dhe do të kthehen në këpucët tuaja të preferuara të pranverës. Pse? E thjeshtë, na dhurojnë disa...

Kostumet e banjës: 15 modele për të inauguruar verën me dinjitet

Ditët e para me diell na kanë sjellë një dëshirë të çmendur për detin he mezi po prisni të organizoni një fundjavë në bredget apo disa ‘minipushime’ dedikuar relaksit? Hapi i parë: Zgjidhni kostumin...

Këtë pranverë do të shkëlqejmë nga veluri

Mes tendencave më cool të pranverës është dhe ai: veluri. Një pëlhurë që në fakt na  sjell në mendje stinën e ftohtë, por që në nuance delikate e pastel duket shumë pranverore dhe chic....

Fustantet ‘këmishë’: pëlhurat e freskëta që do të na përkëdhelin këtë sezon

E meritojnë një vend në dollapin tonë: të freskët dhe super ‘chic’, janë gjithmonë një aleat stili në stinën e bukur të pranverës. Si për një mbledhje në zyrë, ashtu dhe për një mbasdite...

Ç’të veshim në dasma këtë vit? Na ndihmojnë fustanet e dantellës

Femërorë dhe superomantikë, fustanet e dantellës janë gjithmonë një siguri e madhe, sidomos në pranverë. Nga versionet midi me qëndisje lulesh, tek ato tubino të sofistikuara dhe fustanet e shkurtër bon ton, me lule, fruda...

Të Fundit