12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

12 çantat e pranverës, një për secilën shenjë horoskopi

Çantat ku duhet të mbështetemi për pranverë-verën 2018? Janë të shkruara në yje. Hidhini një sy horoskopit tuaj fashion dhe lëreni veten të frymëzoheni nga çantat më cool të sezonit. Dashi: Pinko Demi: Eddie Harpor Binjakët: Fratelli...

5 maska natyrale që ju dhurojnë lëkurën e ëndrrave. Ja efektet e secilës

Vajzat dhe zonjat që janë të përkushtuara ndaj kujdesit të lëkurës e dinë mirë se ç’kënaqësi është përgatitja e maskave të fytyrës dhe sidomos rezultatet që ato garantojnë. Sot do t’ju mësojmë përgatitjen e disa...

E vërteta e frikshme që fshihet pas maskave të zeza

Vënia e maskës është pjesa më e lehtë. Ndërsa sfida vjen më pas. Edhe pse është një nga produktet më popullore në internet dhe përdoren çdo ditë, eksperiencat e atyre që e kanë provuar...

Brigitte Macron VS Melania Trump në Kinë: Zonjat e para në betejën e look-ut

E para- në vizitën e saj zyrtare në vendin e Dragoit, i qëndron besnik stilit të saj dhe firmave franceze, kurse e dyta u përshtatet veshjeve të saj në çdo kontekst. Kështu janë veshur...

Një tatuazh për ty, një për motrën. Kemi 16 ide

Kur jemi të vogla ndajmë me motrat kukullat tona Barbi, kur rritemi ku ka më mirë se të ndajmë me to një tatuazh, një simbol i përjetshëm dashurie dhe një kujtim vërtet i shtrenjtë....

Meghan Markle: Sekrete dhe këshilla për të qenë e bukur dhe e sigurt

Sipas disa ekspertëve, Meghan Markle është shndërruar në një ikonë stili duke qëndruar denjësisht krah kunatës së saj të ardhshme, Kate. Tashmë ish-aktorja e Suits, gjithmonë e impenjuar me projekte humanitare e bamirësie ka...

I bëtë thonjtë për Krishtlindje? Nëse jo, po ju japim ca ide

Festive deri në majën e thoit! Nuk e dini si ende si t’i bëni thonjtë për festa kemi përzgjedhur  disa ide origjinale  nga Instagrami dhe Pinterest, të gjitha për t’u kopjuar. Tone të së...

Ç’do të vishni për mbrëmjen e Vitit të Ri? Ju propozojmë jo një, por...

Me temina,  me tyl apo  me fjongo, është mbrëmja e ndërrimit të viteve dhe na takon të ruajmë një stil pak festiv. Ju propozojmë 15 ide fustanesh me të cilët sharmi dhe shkëlqimi tuaj...

5 këshilla mode që duhen ndjekur pas të 50-ave. Stilistët tregojnë si të mos...

Bota e modës është gjithmonë në progres dhe kreativitet të pandalshëm. tenton të jetë gjithmonë e ‘updat-uar’, çka është shumë e rëndësishme për paraqitjen tuaj. Moda është një seri trendesh që vijnë në dritën...

Sfida 1 javore që largon të gjitha qukat nga fytyra juaj

Qukat janë njolla të vogla ngjyrë kafe të cilat mund të formohen nga shkaqe natyrore, ose nga ekspozimi i tepruar ndaj diellit, por shumë persona nuk do donin t’i kishin.Përgatisni këtë ilaç që t'i...

Të Fundit