12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Flokët biondë: Tendencat e ngjyrave dhe stilit të momentit

Biondja na pëlqen sepse është një tonalitet i volitshëm dhe shumë feminil që nuk njeh kohë, edhe pse çdo sezon ‘dekreton’tendencat dhe nuancat e saj më cool. Biondja e mjaltit, ‘bronde’dhe platini mbeten gjithmonë në...

Buzë të plota me tri veprime të thjeshta!

Ne e pranojmë të gjitha që buzët e trasha e mishtore i japin tjetër pamje fytyrës sonë, ndërsa janë edhe një trend i padiskuteshëm. Mirëpo jo të gjitha e kemi pasur fatin që nëna...

Hiqni makeup-in në kushte shtëpie pa nevojën e produkteve kozmetike

E dimë vajza, është një punë e lodhshme kur në cdo mbrëmje duhet të heqim make up-in, por e domosdoshme. Nëse deri më tani e keni hequr atë me letra të lagura, na lejoni...

Njihuni me 5 gjërat që bëjnë vajzat para gjumit për një lëkurë perfekte!

Shëndeti i lëkurës sa vjen e bëhet më i rëndësishëm. Kërkojmë butësi, elasticitet, pastërti e shumëçka tjetër. Realizojmë maska, përdorim kremëra, kozmetikë të cilësisë së lartë, vetëm për të mbajtur fytyrën sa më të hidratuar...

Nuk ju rriten flokët? Epo nuk po i prisni sipas kalendarit Hënor

Nuk është një trend i fundit i së bukurës, por një teori që e kemi trashëguar për breza të tërë. Hëna ka një ndikim të madh në bukurinë e flokëve tanë, prandaj, përpara se...

Të vogla, por super-chic: Çantat mini që na duhen për pranverë

Çantat më ‘in’ të momentit janë pikërisht ato: çantat mini. Prej kohësh kanë pushtuar pasarelat, zemrat e fashionisteve dhe Pranvera 2018 nuk bën përjashtim. Edhe pse të vogla, ndonjëherë sa iPhone, këto çanta meritojnë...

6 ide për të veshur fundet poshtë gjurit

Fundet longuette, deri tek gjuri apo deri tek pulpa e këmbës, kanë popullarizuar pasarelat e pranverë-verës 2018. Me pala, tubino, me fruda apo portafolio, fundet longuette, në të gjitha versionet e tyre janë padyshim...

50 hijet e rozës në thonjtë tuaj

Roza millennial kur bashkohet me tendencat metal më hot të momentit dhuron padiskutim rezultate glamour dhe ju sugjerojmë t’i provoni këto stile manikyri me efekte pasqyrë e glitter, të gjitha për t’u kopjuar. Hidhuni...

Ky truk do t’ju bëjë të kurseni shumë para për produktet kozmetike që përdorni

Pasi të lexoni këtë artikull, do ta mendoni dy herë përpara se ti hidhni në kosh produktet kozmetike që ju kanë mbaruar. Një make up artiste ka treguar një truk të thjeshtë, që do...

Flokët e zinj me baluke, look-u që nuk zhgënjen kurrë!

I keni flokët të zinj dhe jeni të pavendosur për të provuar baluket? Provoni të inspiroheni nga look-u i këtyre yjeve të cilët kanë krijuar një model ikonik të flokëve të zinj me baluke....

Të Fundit