12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Gardëroba pastel: Çfarë të blejmë për një pranverë ‘tres chic’?

Ngjyrat pastel na nxjerrin nga errësira dhe ftohtësia e dimrit kur kemi një nevojë të dëshpërueshme për energji pozitive dhe nuanca që na bëjnë të ndihemi mirë. Doza romantike dhe feminile e tyre arrin...

Balerinat: Modelet më të bukura të pranverë-verës 2018

Në pritje të stinës së bukur është koha të mendojmë për balerinat. Janë një ‘must’ i gardërobës feminile dhe kombinohen më së miri me çdo lloj look-u. Koleksionet e pranverë-verës 2018 na sjellin si...

Nëse je kaçurrelse, këtu ke 20 ide në tendencë për të stiluar flokët

Shpesh të konsideruar si të vështirë për t’u menaxhuar, flokët kaçurrelë kanë ‘fatin’ të jenë shumë tërheqës dhe ta bëjnë çdo lloj look-u të veçantë. Nëse doni të ndryshoni look-un e zakonshëm, po ju...

E verdha: Ngjyra që i jep dritë gardërobës këtë pranverë

Solare, vitaminoze, energjike, simbol i dritës dhe ngrohtësisë: E verdha është antidoti perfekt për të gjallëruar gardërobën dhe për të thyer grinë e dimrit. Ngjyra kryesore e pasarelave të pranverë-verës 2018, e verdha largon monotoninë...

Të dashurat funde me pala: Modelet më të bukura të pranverës

Sezonet e fundit, fundet me pala janë kthyer në një ‘must’ si për verën ashtu edhe për dimrin. Një aleat i çmuar për të krijuar një look që na bën të ndihemi joshës dhe...

Maskë me patate për të rritur flokët në mënyrë të menjëhershme!

 Shumica e femrave duan të kenë flokë të gjatë dhe sa më të shëndetshëm, madje nuk janë të pakta rastet kur i zgjasin artificialisht në parukeri.   Por të gjitha jemi dakord që si floku natyral...

Flokë të hapura pa dekolorues, por në mënyrë natyrale? Ja se si!

Limoni: Limoni është një mënyrë shumë e mirë për të çelur ngjyrën e flokëve të lyer. Shtrydhni 2-3 kokrra limon ose më shumë në varësi të gjatësisë së flokut dhe lyejini ato. Lëreni lëngun të...

D&G s’ua ka më nevojën modeleve në pasarelë! Ja me çfarë i zëvendëson ato

Në sfilatën e fundit të D&G nuk sfiluan modele! Çantat u prezantuan mbi pasarelë nga një dron dhe për të thënë të vërtetën ishte një spektakël futuristik shumë interesant. Ata që mezi po prisnin...

12 çantat e pranverës, një për secilën shenjë horoskopi

Çantat ku duhet të mbështetemi për pranverë-verën 2018? Janë të shkruara në yje. Hidhini një sy horoskopit tuaj fashion dhe lëreni veten të frymëzoheni nga çantat më cool të sezonit. Dashi: Pinko Demi: Eddie Harpor Binjakët: Fratelli...

Fluturat: Moda e pranverës do të veshë krahë

Simbol i lirisë dhe rilindjes, fluturat fluturojnë mbi veshjet dhe aksesorët e pranverë-verës 2018. Këto krijesa të bukura gjallërojnë gardërobën pranverore me ngjyra vitaminoze për të kontraktuar tonet pastel. Fluturat vallëzojnë dhe lodrojnë të lira...

Të Fundit