20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Çantat e dorës: Versionet më glamour të festave

Ato janë një aleat i çmuar i gardërobës kur bëhet fjalë për të kompletuar look-un glamour. E kemi fjalën për çantat e dorës, pochette dhe clutch, një aksesor i pamungueshëm për një look mbrëmjeje....

Vetëm këto 4 gjëra përdor Khloe Kardashian për të bërë grimin e përditshëm

Kim Kardashian mund të shpenzojë mbi 3 mijë dollarë produkte kozmetike për grimin e saj të përditshme, por kur bëhet fjalë për të motrën, Khloe Kardashian, nuk vlen e njëjta gjë. Ajo preferon një...

Nuk i kishte prekur flokët për 20 vjet, ja se si e transformoi parukieri...

Gruaja të cilën do t’ju prezantojmë tani, ka kërkuar ndihmën e Christopher Hopkins, stilistin që bën mrekullira me flokët, për një transformim total të look-ut që nuk do t’i jepte vetëm pamje krejtësisht tjetër,...

Fjongo, kurora e lulka në kokë. Është trend i dimrit

Aksesorët e flokëve për këtë stinë transformohen në kurora romantike, fjongo  e rrathë që i japin look-ut tonë një pamje më të gjallë dhe në të njëjtën kohë më elegante. Oversize, edhe kur bëhet fjale...

Femrat që veshin këtë ngjyrë janë thjeshtë të parezistueshme në sytë e një mashkulli

Ekziston një arsye pse Chrid de Burgh shkroi këngën “Lady in Red”. Ngjyra e guximshme është provuar shkencërisht që i bën gratë të duken më tërheqëse dhe seksualisht të pranueshme. Një ekspert i lidhjeve...

Çfarë të vesh për në palestër? Ju prezantojmë guidën e duhur të sezonit

Look-u i duhur për në palestër? Veshje praktike dhe absolutisht komfort, sigurisht, por gjithmonë pa hequr dorë nga stili. Për t’ju ndihmuar në zgjedhjen tuaj, nuk është gjithmonë e lehtë dhe për të kombinuar këto...

Kur ta dëgjoni parukierin tuaj t’ua thotë këtë gjë, ndalojeni!

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë se më parë, kjo edhe falë shumëllojshmërisë së produkteve që gjenden në treg, por kjo përkujdesje do të ishte e paplotë...

Prerjen e flokëve zgjidheni sipas formës së fytyrës

Harrojini reklamat dhe flokët e modeleve që duken të përkryer nga jashtë: pamja juaj varet më së miri nga cilësia e flokut tuaj dhe forma e fytyrës. Flokë të drejta, fytyrë e rrumbullakët Një prerje deri...

Ja çfarë karakteri keni në bazë të asaj që vishni

Disa studime kanë zbuluar se garderoba dhe ngjyrat e saj flasin shumë për karakterin, dëshirat dhe ndjenjat e njeriut. Ngjyrat e ndryshme tregojnë gjëra të ndryshme rreth nesh. Gjëja më interesante që ka zbuluar nje...

Ky dimër e do një pellush të ngrohtë. Ja versionet ‘must’

Të ngrohta, të buta dhe super glamour, peliçet ekologjike janë një zgjedhje ideale për t’u veshur që nga mëngjesi në mbrëmje, ideale për çdo look. Komforti dhe prakticiteti i bëjnë perfekte për t’u veshur gjatë...

Të Fundit