12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Koha më e mirë për të prerë flokët sipas kalendarit hënor..

Nuk është moda e fundit e bukurisë por një teori e vjetër sa bota: hëna ka shumë ndikim në rritjen dhe bukurinë e flokëve. Shiko qiellin para se të shkosh tek parukieri. Po, kur...

Fundi që kombinohet mrekullisht me çdo lloj veshje!

Fundet janë trendi më i ri vjeshtë-dimër 2018. Nuk ka rëndësi forma e tyre, as gjatësia, mjafton ta vishni me një triko të leshtë dhe do dukeni “in”. Në foto mund të shikoni një sërë kombinimesh...

Doni t’i prisni flokët shkurt? Ja ç’sugjerojnë sallonet këtë dimër

Flokët e shkurtër i japin një karakter të fortë look-ut tuaj dhe janë perfekte për të shprehur më mirë personalitetin. Prerjet  e shkurtra të flokëve të propozuara nga sallonet për vjeshtë-dimrin 2017/18 theksojnë linjat...

Për të shkëlqyer në sezonin e festave, po ju japim 13 këshilla stili

Një fustan i zi dhe një kostum ‘Le Smoking’janë gjithmonë një zgjedhje korrekte në një atmosferë party, po kur bëhet fjalë për festat e fundvitit, askujt nuk i pëlqen të shfaqet me një look...

Sekreti i kësaj vajze? Asnjëherë nuk i lan flokët me shampo

Herën e parë që kam dëgjuar të mos pastrosh flokët ishte kur takova një mikun tim, i cili kishte flokë të dendura, të thata dhe i i shin bërë si shkurre. Por, kësaj here,...
video

Çdo mëngjes, ajo vendoste buzëkuq të kuq poshtë syve. Arsyeja? Brilante!

Produktet e mira kozmetike vlejnë shumë dhe kjo është arsyeja pse duhet të përdorni truke të ndryshme bukurie për të pasur një imazh sa më të kuruar. Ky truk është i thjeshtë dhe nuk ju...

Palltot pastel: Versionet më të bukura të këtij dimri

Një pallto me ngjyra të ngrohta pastel është një ide e shkëlqyer për t’i shtuar një dozë romantizmi e feminiliteti ditëve të ftohta e gri të dimrit. Këto modele në nuanca konfetash të shijshme...

Nëse një ditë të shkrepet për baluke, mos i pri flokët. Ja disa mënyra...

Kur pamë këtë dalje të Kendall Jenner, u habitëm kur mësuam që ajo nuk kishte prerë baluket, por i kishte realizuar me flokët e saj. Dhe nuk është fare e vështirë. Po të shihni këtë...

Një skrab trupi i frymëzuar nga vjeshta

Një prej gjërave më të këndshme të vjeshtës janë aromat që ajo sjell, si p.sh ajo e kekut me mollë. Ndiqni këtë recetë për të krijuar skrabin tuaj të inspiruar nga elementet tipike të...

Para se të blini çizmet këtë dimër, hidhuni një sy këtyre modeleve

Çizmet e këtij sezoni duhet të jenë të larta, mbi gju dhe seksi. Kështu të paktën propozojnë markat më të njohura të këpucëve. Çizmet sipër gjurit janë një ‘must’ i gardërobës femërore. Dhe të...

Të Fundit