20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

E dini historinë e vërtetë të buzëkuqit të kuq?

Shoqëria, për një kohë të gjatë nuk ka ditur si ta interpretojë përdorimin e grimit sepse nuk ka besuar në arsyen e vërtetë të ekzistencës dhe përdorimit të tij. Në fakt, ekzistonte një mendim...

5 hapa për një trajtim profesional të lëkurës në shtëpi

Nuk është e nevojshme të paguani shuma të mëdha parash siç bëni në sallonet e bukurisë. Këto produkte natyrale mund të gjenden lehtësisht dhe të japin rezultate mahnitëse në lëkurën tuaj. Ju mund të...

Buzë të plota me tri veprime të thjeshta!

Ne e pranojmë të gjitha që buzët e trasha e mishtore i japin tjetër pamje fytyrës sonë, ndërsa janë edhe një trend i padiskuteshëm. Mirëpo jo të gjitha e kemi pasur fatin që nëna...

Hiqni makeup-in në kushte shtëpie pa nevojën e produkteve kozmetike

E dimë vajza, është një punë e lodhshme kur në cdo mbrëmje duhet të heqim make up-in, por e domosdoshme. Nëse deri më tani e keni hequr atë me letra të lagura, na lejoni...

5 sekretet e vajzave me lëkurë të shëndetshme

Shëndeti i lëkurës sa vjen e bëhet më i rëndësishëm. Kërkojmë butësi, elasticitet, pastërti e shumëçka tjetër. Realizojmë maska, përdorim kremëra, kozmetikë të cilësisë së lartë, vetëm për të mbajtur fytyrën sa më të hidratuar...

Nuk ju rriten flokët? Epo nuk po i prisni sipas kalendarit Hënor

Nuk është një trend i fundit i së bukurës, por një teori që e kemi trashëguar për breza të tërë. Hëna ka një ndikim të madh në bukurinë e flokëve tanë, prandaj, përpara se...

50 hijet e rozës në thonjtë tuaj

Roza millennial kur bashkohet me tendencat metal më hot të momentit dhuron padiskutim rezultate glamour dhe ju sugjerojmë t’i provoni këto stile manikyri me efekte pasqyrë e glitter, të gjitha për t’u kopjuar. Hidhuni...

Ky truk do t’ju bëjë të kurseni shumë para për produktet kozmetike që përdorni

Pasi të lexoni këtë artikull, do ta mendoni dy herë përpara se ti hidhni në kosh produktet kozmetike që ju kanë mbaruar. Një make up artiste ka treguar një truk të thjeshtë, që do...

Këto janë 5 gabimet më të zakonshme që bëni kur vendosni make-up!

Make up-i është krijuar për të nxjerrë në pah pjesët më të bukura të fytyrës së femrës dhe pse jo të fshehë ndonjë defekt të mundshëm. Mirëpo shumë prej nesh biem pre e gabimeve...

10 buzëkuqët ikonë të kinemasë që kanë ndryshuar jetën e shumë grave

Të gdhendur në aktin e përshpëritjes së fjalëve të dashurisë duke tymosur një cigare ose duke pirë një pije. Goja e gruas ka qenë gjithmonë një element i mbushur me kuptim në historinë e...

Të Fundit