20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Çfarë ndodh kur shkulim thinjat?

Reagimi i parë i shumë njerëzve (e sidomos grave) kur shohin qimen e parë të thinjur në flokë, është që ta shkulin atë. Shtrohet pyetja: A mundet kjo shprehi të dëmtojë flokët apo të ndodhë...

Rikthehen aksesorët e flokëve të viteve ’90 dhe jemi shumë krenare për ta

Në flokë me onde, të drejta, kaçurrela, të krehura e të pakrehura, këto fjongo të bukura kanë aftësinë të rregullojnë look-un tonë si me magji. Shiritat që pasarelat pranverë-verë i rikthyen përsëri në modë...

Është prag vere dhe ngjyra e flokëve duhet çelur pak! Këto janë 2 përbërësit...

Ka një mënyrë për të çelur ngjyrën e flokëve pa shkuar te parukierja. Jo vetëm që do të kurseni paratë, por nuk do të dëmtoni as flokët me produkte kimike që janë shumë më të...

Gërshetat, stilimet më romantike të pranverës. Ja modelet më trendy të stinës

Dëshirë për gërsheta? Janë stilimet më të sofistikuara dhe njëkohësisht më komode? Cilat do të jenë trendet e gërshetit këtë pranverë? Duhet të frymëzohemi nga të famshmet! Në fotot më poshtë do të shihni...

Balerinat: Modelet më të bukura të pranverë-verës 2018

Në pritje të stinës së bukur është koha të mendojmë për balerinat. Janë një ‘must’ i gardërobës feminile dhe kombinohen më së miri me çdo lloj look-u. Koleksionet e pranverë-verës 2018 na sjellin si...

Nëse je kaçurrelse, këtu ke 20 ide në tendencë për të stiluar flokët

Shpesh të konsideruar si të vështirë për t’u menaxhuar, flokët kaçurrelë kanë ‘fatin’ të jenë shumë tërheqës dhe ta bëjnë çdo lloj look-u të veçantë. Nëse doni të ndryshoni look-un e zakonshëm, po ju...

Maskë me patate për të rritur flokët në mënyrë të menjëhershme!

 Shumica e femrave duan të kenë flokë të gjatë dhe sa më të shëndetshëm, madje nuk janë të pakta rastet kur i zgjasin artificialisht në parukeri.   Por të gjitha jemi dakord që si floku natyral...

Flokë të hapura pa dekolorues, por në mënyrë natyrale? Ja se si!

Limoni: Limoni është një mënyrë shumë e mirë për të çelur ngjyrën e flokëve të lyer. Shtrydhni 2-3 kokrra limon ose më shumë në varësi të gjatësisë së flokut dhe lyejini ato. Lëreni lëngun të...

Flokët biondë: Tendencat e ngjyrave dhe stilit të momentit

Biondja na pëlqen sepse është një tonalitet i volitshëm dhe shumë feminil që nuk njeh kohë, edhe pse çdo sezon ‘dekreton’tendencat dhe nuancat e saj më cool. Biondja e mjaltit, ‘bronde’dhe platini mbeten gjithmonë në...

Flokët e zinj me baluke, look-u që nuk zhgënjen kurrë!

I keni flokët të zinj dhe jeni të pavendosur për të provuar baluket? Provoni të inspiroheni nga look-u i këtyre yjeve të cilët kanë krijuar një model ikonik të flokëve të zinj me baluke....

Të Fundit