4.5 C
Tirana
Saturday, March 24, 2018

6 ide për t’u dukur chic me printe leopard

I kemi parë gjithandej nëpër pasarela printet animalier dhe janë një prej trendeve më hot të momentit. Por një fije e hollë ndan të dukurit chic dhe të ekzagjeruarit me printe të tilla prandaj...

Pranvera këtë vit vjen pika-pika

Mes modeleve më të dashura të stilit ‘Vintage’ janë edhe ato, të pavdekshmet pika që krijojnë iluzione të bukura optike, dinamika dhe efekte tredimensionale. Versionet bardh&zi për stinën e bukur por edhe me nuancë delikate...

Vathët marrin superfuqi këtë pranverë

Hapini mirë veshët! E dimë që janë një aksesor me karakter që kanë fuqi të theksojnë edhe veshjet më anonime prandaj për këtë pranverë ju sugjerojmë të provoni vathët ‘maxi’. Komunikojnë personalitet dhe karakter, u...

Një palë syze dielli të reja për pranverën

Perfekte për një kombinim pranveror, syzet e diellit janë aksesori që i duhet çdo gruaje. Pranvera 2018 propozon modele të ndryshme me detaje urban chic. Nga stilet romantike me prnte lulesh tek deviza zyrtare e...

Është prag vere dhe ngjyra e flokëve duhet çelur pak! Këto janë 2 përbërësit...

Ka një mënyrë për të çelur ngjyrën e flokëve pa shkuar te parukierja. Jo vetëm që do të kurseni paratë, por nuk do të dëmtoni as flokët me produkte kimike që janë shumë më të...

5 hapa për një trajtim profesional të lëkurës në shtëpi

Nuk është e nevojshme të paguani shuma të mëdha parash siç bëni në sallonet e bukurisë. Këto produkte natyrale mund të gjenden lehtësisht dhe të japin rezultate mahnitëse në lëkurën tuaj. Ju mund të...

Jo vetëm për sport. Me këto felpa mund të krijoni kombinime stil & chic

Nga një veshje sportive për palestër, felpa është shndërruar në një veshje ‘must’ e cila absolutisht nuk mund t’i mungojë gardërobrës femërore. Ato janë në një moment të artë të epokës së tyre dhe...

Gardëroba e pranverës i ngjan një kopshti botanik

Protagoniste të pranverës nuk do të jenë vetëm lulet, por edhe printet e gjetheve e bimëve që do të na dhurojnë një look më të freskët dhe natyral. Nga fustanet tek aksesorët, gardëroba jonë do...

Këtë pranverë na duhet patjetër diçka me vija. Sallonet e modës propozojnë

Horizontale, vertikale, diagonale, në versionin klasik ‘bardh e zi’ (ose bardhë e blu) apo multicolor: Vijat konfirmohen si mbretëresha të padiskutueshme të modës së pranverës dhe si çdo vit, kanë pushtuar raftet e dyqaneve...

Mjafton një fustan me lule për t’u ndier në pranverë

Të veshësh fustane me lule në pranverë është një zgjedhje e zakontë? Ndoshta, por pas një stine të zymtë e gri si ajo e dimrit, kush nuk ka dëshirë të veshë fustane të gjalla...

Të Fundit