12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Ca gjëra na i kanë mësuar gabim në ekonominë shtëpiake. Ja si rregullohen këto...

Mirë është të dish si përdoret peri dhe gjilpëra, por jo gjithmonë gjen përdorim në rastet e problemve me vesh mbathje. Në videon më poshtë do të mësoni se si zgjidhen disa prej problemeve...

E dini si rikthehen mesazhet e fshira në WhatsApp?

A ju ka ndodhur që të doni të lexoni një mesazh në WhatsApp të cilin e keni fshirë? Tashmë vjen një lajm i mirë nëse jeni penduar për një mesazh të fshirë. Për këtë,...

10 ide për të arreduar një kuzhinë shumë të vogël

Të arredosh një kuzhinë të vogël do të thotë të vësh në punë zgjuarsinë dhe vëmendjen maksimale në këtë proces, por gjithashtu të vëzhgosh me shumë kuriozitet dhe interes shumë zgjidhje inovatitve  që gjatë...

Për të larguar mendimet negative, për të pastruar trupin dhe mendjen duhet të bëni...

Benefitet e një banje të ngrohtë i njohim të gjithë, por nëse deri më tani keni provuar banjën klasike me shumë shkumë, duhet të dini që ekziston edhe banja kumbuese. Për çfarë bëhet fjalë?...

Po vjen pranvera. 20 ide për të dekoruar ballkonet…jo vetëm me lule

Gurë, copa tullash, kanoçe salcash e pijesh apo vazo qelqi...gjëra që në dukje s’kanë asnjë rëndësi, por kur bashkohen dhe vihet në punë fantazia, mund të bëhen mrekulli. Meqë jemi prag pranvere, është nevoja...

Si ta arredoni shtëpinë nëse keni një kafshë shtëpiake

Edhe kafshët shtëpiake janë anëtarë të rëndësishëm të familjes, miq të pazëvendësueshëm dhe shokë të çmuar në çdo moment të ditës dhe meritojnë gjithë kujdesin dhe vëmendjen tonë. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një...

Shihni ç’gjëra të bukura mund të bëni duke pikturuar gurët

Pikturimi i gurëve mund të jetë një aktivitet kreativ i thjeshtë dhe argëtues: rrumbullaktësia e tyre e përsosur dhe sipërfaqja e lëmuar lejojnë që t’i ktheni në dekorim të bukura për shtëpinë, tryezën ose...

Arredimi i shtëpisë: Të gjitha tendencat e 2018-ës

2018-a sapo ka nisur, por brand-et dhe dizajnerët e kanë thënë me kohë se cilat do të jenë tendencat e mobilimit dhe dekorimit. Si mund ta përshkruajmë shtëpinë e vitit 2018? Padyshim i ndikuar...

Si të bëni një oxhak dekorativ për 10 minuta? Ua themi ne

I kemi apo s’i kemi kushtet në shtëpi, të gjithëve na e ka qejfi një oxhak të ngrohtë ku të mblidhemi rreth tij për të pirë një çaj të nxehtë, për të bërë ca...

Tavolina e Krishtlindjeve s’ka qenë kurrë kaq e bukur. Disa mënyra Vintage për ta...

Shtrimi i tryezës së Krishtlindjeve nuk ka qenë kurrë kaq i bukur. Dhe kaq Vintage. Po, sepse një tavolinë e bukur dhe e kuruar, por mbi të gjitha relaksuese, sidomos kur reflekton atë ndjesinë...

Të Fundit