20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Rregullimi i shtratit është hapi i parë drejt suksesit. Motivet pse

Pikërisht kështu: të rregullosh shtratin në mëngjes është hapi i parë drejt të qenit një lider! Janë shumë të ndryshme mendimet e psikologëve në këtë drejtim, por shumë prej tyre e konsiderojnë si një...

Suada Sherifi ka një këshillë për gjithë nënat e reja

Ish-missi shqiptar, Suada Sherifi është mami i një vajze të vogël me emrin Deizi. Ajo ndan shpesh me ndjekësit e saj foto të së bijës dhe momenteve që kalojnë së bashku, por kësaj here,...

Një shëtitje në verandat e të famshëmve. Kush e ka gjelbëruar më bukur?

Jemi në mes të prillit. Fidanët e luleve janë mbjellë, farat e reja u hodhën që në mars, vazot u ndërruan dhe verandat u gjelbëruan. Tani është koha të shijojmë lulëzimin e tyre. Është...

Kur Adi Krasta bënte ’12 vallëzime’…me Valbona Çobën

Kush i kujton fillimet e Adi Krastës në televizon, pa dyshim që e lidh atë me spektaklin e famshëm të asaj kohe ’12 vallëzime pa një të shtunë’. Shpesh na kap nostalgjia dhe ne...

Bebe Rexha këndon me Eminem në festivalin Coachella VIDEO

Festivali Coachella Valley Music është kthyer një prej festivaleve më trendy në botë. Shumë emra të muzikës së njohur botërore mblidhen për të kënduar aty. Dhe në skenën e tij është ngjitur edhe Bebe...

Agron Llakaj gjysh për herë të dytë

Agron Llakaj është gjyshi i një mbese nga vajza e tij, por i ftuar në programin “Në kurthin e Piter Pan”, ai zbuloi se së shpejti do të bëhet gjysh edhe nga djali. Eno,...

Armina Mevlani: Berisha meriton t’ia lash këmbët me flori

Armina Mevlani ishte dje e ftuar në programin ‘Në kurthin e Piter Pan’, ku përveç fëmijëve e ka ngacmuar pak edhe aktorja Rudina Dembacaj. Ajo e ka pyetur për udhëtimet, qëndrimin në hotelet luksoze...

Dita nis me diell, por pasdite moti ka surpriza

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë pjesën e parë të ditës. Ndërsa pasditja dhe orët vijuese sjellin fuqizim të vranësirave dhe rrebeshe të shkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit....

10 sekrete nga Feng Shui që do t’ju ndryshojnë jetën në shtëpi

Kush thotë që shtëpia është pasqyrë e shpirtit tonë nuk gabon. Nga mobiliet e vendosura në mënyrë korrekte deri tek eleminimi i rrëmujës dhe kërkimi i harmonisë: ja isa këshilla të thjeshta për t’i...

Natën e fundit të spektaklit ‘Virtuozët’ Inva Mula tregoi pse u vesh gjithmonë bardhezi

Zgjedhjen bardhezi të Inva Mulës në netët e spektalit ‘Virtuozët’ e vunë re shumë njerëz. Disa media shkruajtën për të duke thënë se i pëlqen klasikja dhe elegantja. Por arsyen e vërtetë e tha...

Të Fundit