20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Vendosni një pjatë të vogël me susam në shtëpinë tuaj. Ju tregojmë ne pse!

Një nga arsyet kryesore që çon në grindjen mes çifteve është gjendja e ulët ekonomike. Një udhëzues supersticioz, i cili mbahet si ndër më të mirët për kursimin e parave, do t'ju ndihmojë të afroni...

E bukur dhe pa make-up. Duhet të dini vetëm këtë!

Vajzat natyrale kanë qenë gjithmonë shumë të pëlqyera. Edhe pse shumë prej tyre shpenzojnë shumë para e kohë të duken bukur, mjafton vetëm ujë e sapun dhe do të duken akoma më bukur. Më...

Familja e Ronaldos bekohet me një vajzë. Zbuloni emrin e saj

Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Georgina Rodrigue janë bërë prindër të një vajze të vogël. Lajmin e bëri të ditur vetë futbollisti nëpërmjet postimit të një fotoje në profilin e tij në...

Alketa Vejsiu na tregon foton e preferuar të fëmijërisë

Këta vogëlushë të përqafuar në foto janë Alketa Vejsiu dhe vëllai i saj i cili ka një hije të djalit të Alketës, Lionel.   Kjo është dhe fotoja e preferuar e fëmijërisë së saj të cilën...

8 Shtëpi brenda vitit! Njihuni me kryebashkiaken e pasur shqiptare

Kryetarja e Bashkisë Roskovec, Majlinda Bufi, është një nga kryebashkiaket më të pasura në Shqipëri, për shkak të aktivitetit të bashkëshortit në fushën e biznesit si dhe të ardhurave nga emigracioni. Për vitin 2016, duke...

Më në fund shkencëtarët zbulojnë pse gjeli sheh engjëjt dhe gomari djallin

Aftësia e sistemit të shikimit të njeriut është e limituar. Gjithsesi krijesa të ndryshme kanë nivele të ndryshme në dallimin e dritës dhe rrezeve. Kështu njeriu nuk mund të shikojë mbi nivelin e rrezeve Infra...

Ditëlindja e Leonadro DiCaprio: Ajo çfarë nuk keni ditur kurrë për aktorin

Aktori i njohur Leonadro DiCaprio ka festuar dje 43-vjetorin. Ne kemi vendosur që të mbledhim disa fakte mbi fituesin e çmimit Oskar. 1. Mamaja e DiCaprio vendosi që ta thërrasë Leonardo, sepse kur ishte shtatzënë...

Parashikimi që gjyshe Vanga ka bërë për vitin 2018-të!

Vangelia Pandeva Dimitrova, (31 janar 1911 – 11 gusht 1996), e njohur si Gjyshja Vanga, ishte një femër e pashkolluar, e verbër, e cila thuajse tërë jetën e saj e kishte kaluar në malet...

Si t’i dallojmë xhinset që kushtojnë 30 euro nga ato që kushtojnë 300 euro

Goca, mos bëni kot sikur i keni xhinset origjinale, sepse këto detaje ju nxjerrin zbuluar ;).  Ka disa truke për t’i njohur ato. Xhinset origjinale kanë shkrime dhe simbole të gdhendura tek pullat, kurse ato...

Nëse doni që lidhja juaj të zgjasë sa më shumë, duhet të bëni të...

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se jeta është e vështirë në të shumtën e rasteve dhe se vetëm dashuria e bën atë të mirë dhe të jetueshme. Mirëpo është dashuria ajo që vuan nga...

Të Fundit