4.5 C
Tirana
Saturday, March 24, 2018

Me siguri nuk e dini, por kjo është simbolika e unazës që mbani në...

Unaza është një rreth i pathyeshëm, i cili në shumë kultura ka kuptimin e përjetësisë. Unazat përdoren për të simbolizuar një lidhje apo ndodhi që nuk do të marrë fund kurrë. Në kuadrin e...

Ç’lloj dashurie nga këto të trija është ajo e juaja? Testoni veten!

Në jetën tonë ne biem në dashuri e më pas ndahemi ndonjëherë për t’u bashkuar sërish me këtë person Shumë persona hyjnë në jetën tonë për të na bërë të përjetojmë ulje dhe ngritje...

Djersisni gjatë gjithë kohës? Ky është një sinjal që tregon se ju vuani nga...

Djersitja është forma më e shpejtë e lirimit të trupit nga toksinat. Me djersitjen sekretohen lëndët e dëmshme, siç janë alkooli, kolesteroli dhe kripa, dhe përmirësohet shëndeti kardiovaskular, sepse zemra nën ndikim të ngrohjes...

Ide për të krijuar dhurata fantastike pa shpenzuar thuajse fare

Ju ka ndodhur ndonjëherë që në prag të ditëlindjes ose të ndonjë feste të dikujt të dashur të mbeteni pa para dhe të mos i bëni dot një dhuratë siç do të donit ju?...

MasterChef Junior. Zbulohet juria, formula dhe surpriza për fituesin

Nga data 27 mars, për 12 javë rresht të martave do të na shoqërojnë sfidat, aventurat, emocionet dhe rrugëtimi i shefave të vegjël të kuzhinës në kërkim të një...masterchefi. Edhe pse të vegjël, ata...

Veriu edhe sot nën ngirca e dëborë

Reshjet e dëborës të nisura herët në mëngjes në zonat veriore janë shoqëruar me stuhi dhe ulje të temperaturave. Si pasojë, është vështirësuar qarkullimi i automjeteve për shkak të ngricave në rrugë. Kompanitë e kontraktuara...

Ngricat dhe dëbora mbulojnë veriun. Problem dhe era e fortë

Siç edhe ishte parashikuar, e enjtja ka sjellë ngrica dhe reshje bore në veri të vendit. Reshjet e dëborës po bien edhe në zonat e banuara, por problemi më i madh është era e...

Përse Rrjeti nuk do të jetë më kurrë i njëjti

Kur në mes hyn politika, nuk ka biznes që mban. Një kompani shumë e fuqishme, Standard Oil, në fillim të shekullit të kaluar nisi dhe orientoi politikat e vete antitrust botërore, falë të famshmit...

Pse një banjë e ngrohtë me erë të mirë i bën kaq mirë shëndetit...

Edhe yjet e ekranit kanë nevojë të relaksohen, apo jo? Në një intervistë për revistën InStyle, aktorja Olivia Wilde ka zbuluar se e adhuron ritualin e banjës ‘shumë të ngrohtë me kripra deti aromatike’....

Sinoptikani grek që parashikoi përmbytjet: Në Shqipëri pritet stuhi dëbore

Sinoptikani i njohur grek, Sakis Arnautoglou paralajmëron përsëri për një përkeqësim të theksuar të motit ditën e enjte, në shumë territore të Shqipërisë. “Sidomos zonat që rrezikohen më shumë nga moti i keq, janë ato...

Të Fundit