19 C
Tirana
Wednesday, August 15, 2018

Vrasje apo vetëvrasje? Vetëm 20% e njerëzve e kanë zgjidhur këtë test…

Të gjithë i dimë historitë për Sherlock Holmes. Është një dedektiv i cili, me ndihmën e ekspertit dhe metodës së tij të deduksionit, ka zgjidhur edhe krimet më komplekse. Në fëmijërinë tonë, ndoshta të...

Zbulohet se kush do të prezantojë ‘Big Brother Vip’

Në fillim të këtij viti u bë me dijeni se së shpejti do të vinte në Top Channel formati Big Bother, veçse këtë herë jo me konkurrente të thjeshtë, por VIP- a. “Të përndiqesh nga...

Dita nis me diell, por pasdite moti ka surpriza

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë pjesën e parë të ditës. Ndërsa pasditja dhe orët vijuese sjellin fuqizim të vranësirave dhe rrebeshe të shkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit....

Pse nuk duhet ta detyroni veten për të pirë 8 gota me ujë në...

Gjithmonë na është thënë që sa më shumë ujë të pimë aq më mirë është për shëndetin tonë. Kjo është shumë e vërtet por sasia e lëngjeve që një njeri duhet të marr, varionin sipas...

Nxirrni rrobat e plazhit dhe kremin e diellit! Sot dhe nesër moti “çmendet” me...

Fundjava vijon me diell në territor, ku ka vranësira të herëpashershme, kryesisht në veri dhe në zonat lindore. Sipas Meteoalb, e diela paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta deri në mesditë kur...

Kur data 13 është e premte, kjo është simbolika e ditës së zezë të...

Ja ku është sërish, data 13 dhe ditë e premte. Nëse je supersticioz dhe shqetësohesh për këtë bashkim dhe historinë që fshihet pas, nuk je vetëm. Data 13 e premte, prej vitesh, që para...

Kështjella që ju magjeps dhe ju josh ta vizitoni zbulon diçka për ju

Në publik buzëqeshim, bëjmë shaka, provojmë të dukemi alegro. Dhe në të vërtetë në atë moment kemi kaos brenda vetes, frikërat dhe dyshimet na kanë pushtuar duke mos na lejuar të marrim frymë lirshëm....

Tërmet i fortë në Itali, mbyllen shkollat

Një tërmet i magnitudës 4,6 tronditi Maçeratën në Itali, e njëjta zonë ku lëkundjet e tokës shkaktuan shkatërrime të mëdha tetorin e vitit 2016. Tërmeti është ndjerë edhe në Umbria, sipas mediave lokale, por ndërsa...

10 emrat më të bukur për bebushat e lindur në prill

Prilli është muaji i luleve. Pas kapriciove të marsit, moti në muajin e dytë të pranverës është më i qëndrueshëm. Në rast se deri tani pranvera diku ishte fshehur, diku ishte shfaqur, tani nuk...

Duhet ta keni patjetër! Ky është aplikacioni më i ri “spiun” i Instagram-it

Gjëja e parë që kemi bërë kur kemi shkarkuar aplikacionin e Instagram, kemi shkarkuar një program të dytë që na ndihmon të shohim se kush na bën unfollow dhe kush jo. Por shpesh herë, rezultatet...

Të Fundit