12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Njerëzit që e nisin ditën me këto mendime janë më të lumturit!

E kujt nuk do t’i pëlqente ta niste ditën bukur! Por problemet e ndryshme dhe stresi duket se dominojnë nga mëngjesi deri në darkë. Megjithatë, pak doza optimizmi dhe këto shtatë mendimet e mëposhtme...

Keni një fëmijë të llastuar? Ja ku keni pesë këshilla të arta

Ndoshta nuk kujtoheni, por keni qenë dhe ju fëmijë më parë! Kështu që prindër, gjyshër, komshinj e të afërm të fëmijëve, tregohuni të duruar edhe pse sjellja e tyre mund t’ju duket e ekzagjëruar...

Gra, kurrë mos ia bëni këto gjëra gjoksit tuaj

Për një grua, mbajtja e një shëndeti të mirë të gjoksit ka rëndësi të madhe për të shmangur dëmtimet e mundshme shëndetësore. Prandaj zonja, kurrë mos ia bëni këto gjëra gjoksit tuaj: Recipeta me masë të...

Aplikoni këtë serum para se të flini dhe lëkura juaj do të duket si...

Kujdesi ndaj fytyrës është primar për çdo femër. Vetëm kështu ato do të mund të kenë një lëkurë të pastër dhe pa asnjë problem. Përzgjedhja e produkteve është poashtu shumë e rëndësishme sepse ndikon...

Lira Gjika: Pse sillen keq të rinjtë?

Pediatrja dhe psikologia e fëmijëve Lira Gjika ka bërë një postim në Facebook ku shpjegon sjelljet aggresive të të rinjve duke i lidhur ato me modelet e sjelljes së të rriturve. Ja ç’shkruan ajo: Pse...

Gjumi i qetë nuk është diçka e pamundur! Thjesht duhet të ndiqni këtë teknikë

Si ta përgatisni përbërësin magjik me anë të së cilit do të mund të flini shpejt dhe qetë: Pastroni një banane mesatare nga lëkura dhe priteni nga të dyja skajet. Vendoseni në ujë (1 litër)....

Pini kafe me stomakun bosh? Jeni duke bërë një gabim të madh!

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun e zbrazët. Edhe nëse kafja ka një efekt pozitiv në disponimin, funksionin e trurit dhe performancën...

Sekretet e gjyshes për të shëruar brenda një nate këmbët e plasaritura

Këmbët e plasaritura shkaktojnë një bezdi të madhe, sidomos ditëve të verës kur na duhet ti ekspozojmë më tepër thembrat tona.  Ne ju tregojmë disa truke për ti eliminuar ato në mënyrë natyrale. Kështu...

Alfred Çako: Ne shqiptarët sëmuremi sepse s’kemi kulturë më shumë sesa mundësi dhe se...

Luhatjet e temperaturave, moti i paqëndrueshëm, dimri i ashpër që së fundmi provoi kryeqyteti dhe vendi, e të tjera si këto janë disa nga arsyet pse ju po kaloni grip apo të ftohtë. Megjithatë...

A duhet t’u jepni ujë fëmijëve në 6 muajt e parë të jetës?

Ekspertët paralajmërojnë prindërit për problemet që mund të shkaktohen tek fëmija nëse ata i ofrojnë ujë bebit të tyre përpara moshës 6 mujore. Bebet nuk kanë nevojë për ujë si të rriturit, madje edhe...

Të Fundit