20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Këta 2 përbërës heqin mykun dhe papastërtitë nga lavatriçja

Lavatriçja është një ndër pajisjet më të rëndësishme që gjendet pothuajse në çdo shtëpi. Ajo përveçse lan rrobat në mënyrë të përkryer, ju shkurton shumë punë amvisave. Përdorimi i saj i herëpashershëm bën që...

Truk i thjeshtë që eliminon njollat e vështira të verës

Keni provuar ndonjëherë të largoni njollat e verës ose të ushqimeve nga rrobat e bardha? Ky është një proces shumë i vështirë dhe detergjentët më të shtrenjtë nuk i heqin njolla të tilla të...

Vendosni një aspirinë në lavatriçe dhe do të thoni ‘Ku paskam qenë?’

E urrejmë faktin kur biankeritë tona të bardha bëhen gri me kalimin e kohës dhe kërkojmë vazhdimisht mënyra për të hequr njollat nga pëlhurat duke kërkuar të ruajnë bardhësinë e tyre origjinale. Për fat të...

Pastrues natyralë aromatikë të përgatitur vetë

Uthulla është një prej pastruesve më të mirë, por aroma e saj është pak e fortë (për disa njerëz ndoshta e pakëndshme). Është shumë e thjeshtë të përgatisni uthullën tuaj të aromatizuar e cila...

Leksione kuzhine nga zysh Zana

Ndërsa rrufit kafenë e nxehtë në një prej lokaleve gjithë stil aty pranë Kryeministrisë, Zana Guxholli, u kthehet edhe njëherë atyre kohëve të dikurshme dhe e nis rrëfimin tamam me kafe. “Ishte gjëja më...

Si ta pastroni ujin nga klori dhe pse rekomandohet

Uji është i lejueshëm të pihet vetëm nëse nuk përmban më shumë se 4 miligram klor në një litër ujë. Fatëkeqësisht nuk është gjithmonë kjo çështja, sepse limiti kalohet jo pak herë. Të testosh ujin...

5 gjërat që mëson rreth pastërtisë nga një nënë gjermane

Geraldine Campbell, editore e thekitchn.com e cila ka jetuar gjithmonë në Nju Jork ka shkruar një artikull të gjatë në lidhje me rutinën ditore të pastrimit në shtëpinë e saj kur ishte shumë e...

Si të hiqni një njollë makeup-i nga këmisha e bardhë

Njollat e make up-it janë ndër më të zakonshmet dhe më të vështirat për t’u hequr...ose të paktën kështu mendoni ju! E vërteta është se ka një sekret të thjeshtë në heqjen e njollave...

Këtë gabim e bëjmë sa herë lajmë rroba në lavatriçe në 30 gradë

Sa herë mund t’i keni futur rroba në lavatriçe dhe e keni graduar në 30 gradë për shkak se u ka ardhur keq t’i lani pasi i keni veshur vetëm për pak apo se...

Maska e cila do t’ju bëjë ta harroni botoksin

Një fytyrë pa rrudha e bën të duket gjithmonë bukur një femër. Por, si çdo gjë tjetër edhe rrudhat e fytyrës janë në proces natyral që ndodhin në një moshë të caktuar. Për trajtimin...

Të Fundit