19 C
Tirana
Thursday, July 19, 2018

Tani shkel në dhera të pastra e ëndrrash të qashtra shtigjesh nget/ Flutura Açka...

1 muaj pasi i biri, Jerini është ndarë nga jeta, Flutura Açka ka gjetur forcën t’i rikthehet vargut. Dhe në poezinë dedikuar atij ajo ka përkthyer gjithë dhimbjen, mungesën, zbrazëtinë e trishtimin që ai...

E treta e vërteta! Richard Gere martohet dhe është më i lumturi në botë

Richard Gere është martuar për herë të tretë. Ylli i “Pretty woman” i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar me të dashurën 33-vite më të re Alejandra Silva. Në një intervistë për revistën “HELLO!”...

Vrasje apo vetëvrasje? Vetëm 20% e njerëzve e kanë zgjidhur këtë test…

Të gjithë i dimë historitë për Sherlock Holmes. Është një dedektiv i cili, me ndihmën e ekspertit dhe metodës së tij të deduksionit, ka zgjidhur edhe krimet më komplekse. Në fëmijërinë tonë, ndoshta të...

Në ditëlindjen e djalit, Erisa Xhixho sjell në jetë vajzën

Pritjes së ëmbël së Erisa Xhixhos i erdhi fundi. Ajo sot ka sjellë në jetë vajzën dhe të birit, Henrit, i ka bërë dhuratë për ditëlindje motrën e tij. Nga sot ata do ta...

Zbulohet se kush do të prezantojë ‘Big Brother Vip’

Në fillim të këtij viti u bë me dijeni se së shpejti do të vinte në Top Channel formati Big Bother, veçse këtë herë jo me konkurrente të thjeshtë, por VIP- a. “Të përndiqesh nga...

Flutura Açka: Im bir më dha leksionin më të rëndësishëm. Si të gjesh tokën...

Disa ditë pas humbjes së të birit, Flutura Açka ka mbledhur forcat për të falënderuar të gjithë ata që iu gjendën pranë këto ditë. Mes rreshtave të gjatë e të dhimbshëm për humbjen e...

Sa shumë shqiponja në Lisbonë!

Duart shqiponjë dhe hashtagu #albanians ka pushtuar Lisbonën. 3 këngëtarët shqiptarë, Eugent Bushpepa, Ermal Meta dhe Eleni Fuoreira të cilët do të përfaqësojnë përkatësisht Shqipërinë, Italinë dhe Qipron në Eurovizion, kanë postuar foto në...

A duket Suela Konjari si gjyshe?

E kemi shumë të freskët personazhin e Florës tek ‘8 persona plus’, një vajzë studente me flokë e pantallona të shkurtra, por vitet kaluan dhe Suela tani është bërë gjyshe e një nipi të...

Prezantuesja e Eurovizion s’e kishte mendjen as tek zëri as tek interpretimi, por tek...

Filomena, një prej prezantuesve të Eurovizion, pas përfundimit të performancës iu afrua Gentit për t’i marrë një intervistë të shkurtër, por nuk e pyeti shumë për këngën. Ajo mbante një pikturë në dorë dhe...

85 vjet Nexhmije Pagarusha!

Bilbili i Kosovës, Mbretersha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor mbushi 85! ‘Bareshën’, ‘E dehun jam’, ‘Ani mori nuse’, ‘Zambaku i Prizrenit’, edhe pse i këndoi thuajse gjysmë shekulli më parë i di...

Të Fundit