20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Tërhiqet Kumbaro: Teatri nuk do të lëvizë

Në një deklaratë për Report tv, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, tha se teatri nuk do të lëvizë. Ai do të jetë në funksion me të gjithë parametrat dhe do t’i shtohen dy salla...

Luiza Xhuvani rikthehet me rolin tragjik të Medeas

Luiza Xhuvani do rikthehet në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli si Medea. Gruaja e tragjedisë greke do të vijë nën intepretimin e Xhuvanit, për të mishëruar tragjedinë që I flet ende kohëve të...

TKOB hap sezonin me ‘Carmen’, opera që do të ngjisë në skenë edhe Tinka...

Projekti gjigant që hap sezonin e ri operistik në TKOB, është opera “Carmen”. Kjo shfaqje ndërthurë ekselencën shqiptare nëpër botë me emra të mëdhenj të muzikës operistike shqiptare. “Carmen” vjen me regji të baritonit...

Shpërthen në akuza Neritan Liçaj: Nëse do të isha prokuror…

Ka reaguar ashpër aktori i njohur shqiptar Neritan Liçaj, i ftuar në Pop Culture, ku akuzoi qeverinë dhe ministrinë e Kulturës se po transferon në periferi të gjitha institucionet e rëndësishme kulturore të vendit. “Unë...

Të Fundit