20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

E dëgjuat Era Istrefin? Sapo doli këngë e Kampionatit Botëror 2018

Siç e thanë mediat dhe më herët, kënga zyrtare e Kampionatit Botëror 2018 do të këndohet nga Ëill Smith, Nicky Jam dhe Era Istrefi. “Live it up” titullohet kënga e cila padyshim do të...

Sportistja e njohur shqiptare u drejtohet kolegëve: Largohuni nga Shqipëria

Ajo ka një jetë në sport, i ka dedikuar atletizimit mundin, shpirtin dhe sakrificën duke u angazhuar për vite të tëra në një zhanër që siç duket edhe pse e deshi fort, në këmbim...

Ndeshja Real Madrid—Juventus, Buffon: Nëse albitri se bën dot këtë gjë, të rrijë me...

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, është shprehur tejet i ashpër me gjyqtarin e ndeshjes ndaj Real Madridit në deklaratën e tij pas ndeshjes. Gardiani legjendar i Juves mbajti portën të pa prekur, por një...

Historia rënqethëse, si i shpëtoi Kristian Panuçi vdekjes në avion

Një histori rënqethëse që për pak sa nuk i mori jetën trajnerit aktual të Kombëtares. Bëhet fjalë për një aksident me avion, ku humbën jetën të gjithë pasagjerët. Në vitin 1996, Panuçi u zgjodh...

Fiorentina i rinovon përjetë kontratën Astorit, të ardhurat i shkojnë gruas dhe vajzës së...

Bota e futbollit humbi dje Davide Astorin, kapitenin e Fiorentinës, i cili u gjet i vdekur në hotelin ku po qëndronte. 31-vjeçari iku duke lënë pas shumë gjëra, ndër të cilët bashkëshorten e tij...

Tronditet bota e futbollit, gjendet i vdekur në hotel kapiteni i Fiorentinës

Gjendet i vdekur kapiteni i Fiorentinës Davide Astori. Lajmi konfirmohet nga mediat ndërkombëtare, të cilat shkruajnë se 31-vjeçari u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Udine. Dyshimet e para janë për një atak kardiak...

FSHF në zgjedhje! Duka apo Fino?

Asambleja e 7 e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit filloi punimet në orën 09:00 të ditës së sotme në hotelin “Adriatik” në Durrës. Nga kjo Asamble do të zgjidhen, nga presidenti e deri...

De Biasi-t s’i ndahet shpirti nga shqiptarët: Trajner i kombëtares kosovare?

Behgjet Pacolli ka lënë të mendohet se Gianni de Biasi mund të jetë trajneri i ri i kombëtares kosovare. Ministri i Jashtëm i Kosovës ka publikuar një foto krah ish-ytrajnerit të kombëtares shqiptare, dhe...

Romela Begaj me doping, trajnieri lëshon akuza të forta: Këtë lojë e bëjnë ndërkombëtarët,...

Trajneri i peshëngritëses, Romela Begaj, Gazmend Hakcani, njëherësh edhe bashkëshorti i saj, ka thënë fjalën e tij pas skandalit ku Romela rezultoi pozitive me doping. Ai thotë se bashkëshortja e tij nuk ka përdorur...

U njohën në Facebook, Armando Sadiku fejohet me fansen e tij

Armando Sadiku është një nga futbollistët më të lakmuar të Kombëtares Shqiptare i cili gjatë karrierës së tij është përfolur për lidhje të ndryshme, edhe me vajza të famshme, megjithatë zemrën ja ka rrëmbyer...

Të Fundit