20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Dekori festiv në Shtëpinë e Bardhë, komentuesit i përvishen Melanisë: Është Krishtlindje jo Halloween!

Dekori festiv i Shtëpisë së Bardhë është gati. Gjithçka është realizuar nën kujdesin e Melania Trump. E veshur me një fustan të bardhë nga Dior, ajo ka bërë edhe foton zyrtare pranë pemës. Megjithatë,...

Mimi Kodheli na tregon shtëpinë plot me piktura

Ish-ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli ka hapur dyert e shtëpisë për kamerat e emisionit ‘Pasditja ime’, ku në fakt dukej sikur po hyje në një galeri arti. Siç dhe mund të imagjinohet, që në...

Fjalimi më i bukur nga Morgan Freeman. Do t’ju përlotë!

“Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme”. “Unë jam 80 vjeç dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Kam miliona dollarë në bankë, por unë nuk mund të blej dot shëndet për të...

Nëse filmat ju bëjnë për të qarë, kjo tregon diçka për ju

Nëse ju mbushen sytë me lot papritur sa herë shihni një film, nuk jeni vetëm. Në fakt, filmat janë një nga arsyet më të zakonshëm pse qajmë. Ndërsa të gjithë mund të derdhin pak lot...

“Their finest” (2017) – një film për të fituar luftën, dhe jetën

Kur flitet se kush e përcaktoi fatin e Luftës së Dytë Botërorë, përmenden shpikja e teknologjisë së radarëve, hedhja e dy bombave atomike në Japoni apo edhe dimri rus që frenoi metastazën naziste. Ndër...

Ja çfarë të pritet të ndodhë në 28 nëntor në Shqipëri!

Në Morinë më 28 nëntor, Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka paralajmëruar një tubim për shuarjen e kufijve shqiptaro-shqiptarë. Synimi i këtij tubimi do të jetë për një Shqipëri me kufij të bashkuar e të...

Bukuria e Thethit jehonë në mediat izraelite

Një grup gazetarësh izraelitë kanë realizuar së fundmi një reportazh në fshatin turistik të Thethit. Duke e cilësuar një vend magjik, në reportazh përshkruhet mënyra e jetesës në Theth, kultura e trashëguar, gojëdhënat, eposi,...

“Frost/Nixon”; Kur Presidenti i SHBA-ve kërkoi falje

Nota: 7 E përditshmja informative prej kohësh është e ngjeshur vend e pavend me terma si skandal, skandal rozë, rrëfim, provë kompromentuese, aferë korruptive, e të tjera si këto. Të tëra këto kanë të bëjnë...

Nuk ishin thashetheme. Del kënga e re e Ledrit dhe Noizy-t

Kishte zëra që ata po bënin një bashkëpunim, por u spekulua se mund të ishin thashetheme të fansave të tyre. Por jo. Kënga doli dhe titullohet ‘Dje dhe sot’. Videoklipin mund ta shihni në...

Ndryshimi drastik i Bihter, aktorja nuk njihet më

Aktorja shumë e dashur për publikun, e njohur me emrin "Bihter" nga seriali "Dashuri e ndaluar", Beren Saat ka shokuar fansat me pamjen e saj së fundmi. Beren Saat me bashkeshortin, Kenan   Beren është fotografuar me...

Të Fundit