20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Kush është bukuroshi shqiptar që fitoi Mister Zvicra?

Mbrëmjen e së shtunës, 23 vjeçari shqiptar Lirim Ramosaj u shpall djali më i bukur i Zvicrës duke rrëmbyer çmimin ‘Mister Zvicra’. Ai merret gjithashtu me modeling, reklama e sfilata të ndryshme për marka...

Brit Awards 2018: Triumfon Dua Lipa, rrëmben çmimin e madh

Zyrtrarisht Dua Lipa është shpallur një fenomen në muzikën britanike të vitit. Ajo ishte fituesja e parë e këtij edicioni e cila rrëmbeu çmimin ‘Best Female Solo Artist’ (Artistja më e mirë femër). Dua ia...

16 citate dashurie nga poeti i madh Dritëro Agolli

1. Dashuria nuk i dhuron , por i jep të gjitha. Ndofta kjo mund të mos jetë e përjetshme , por i përjetshëm mbetet çasti. 2. Bilbili i këndon dashurisë, pa e sharë kurrë. 3. Dashuria...

Tërhiqet Kumbaro: Teatri nuk do të lëvizë

Në një deklaratë për Report tv, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, tha se teatri nuk do të lëvizë. Ai do të jetë në funksion me të gjithë parametrat dhe do t’i shtohen dy salla...

3 shqiptarë në Eurovizion 2018

Fitorja e Sanremos nga Ermal Meta e çoi në tre numrin e shqiptarëve që do të konkurrojnë në Festivalin e Këngës në Eurovizion 2018. Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë në Lisbonë, si fitues i...

Jozefina “i ndjell” fitoren, Ermali e bën realitet!

Mbrëmja e djeshme mund të ketë qenë ndër më të lumturat për shqiptarët dhe kjo falë triumfuesit të festivalit të Sanremos, Ermal Metës, i cili rrëmbeu trofeun me këngën “Non mi avete fatto niente”...

Corriere della Sera: Sonte në Sanremo fiton shqiptari Ermal Meta!

Sonte do të jetë nata e pestë dhe e fundit e Festivalit të Sanremos. Sanremo – një festival i vjetër italian prej të cilit u inspiruan edhe të tjera festivale, sonte ka natën finale ku...

Kledi Kadiu: Kam vjedhur nëpër supermarkete për të mbijetuar

Balerini i famshëm shqiptar i cili ka një karrierë të suksesshme në Itali së fundmi ka dhënë një intervistë për BBC. Ai ka treguar vështirësitë për të shkuar në Itali  nëpërmjet anijes së vitit...

FSHF në zgjedhje! Duka apo Fino?

Asambleja e 7 e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit filloi punimet në orën 09:00 të ditës së sotme në hotelin “Adriatik” në Durrës. Nga kjo Asamble do të zgjidhen, nga presidenti e deri...

Dyqane me produkte 100% shqiptare. Ku mund t’i gjejmë?

Dyqane me produkte 100% shqiptare. Ka disa...ndoshta dhe shumë, por jo të gjithë i njohim. Tani është mundësia që të dëgjojmë më shumë për to, falë një projekti të Minsitrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Të Fundit