12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Dyqane me produkte 100% shqiptare. Ku mund t’i gjejmë?

Dyqane me produkte 100% shqiptare. Ka disa...ndoshta dhe shumë, por jo të gjithë i njohim. Tani është mundësia që të dëgjojmë më shumë për to, falë një projekti të Minsitrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Historia e dashurisë së ndaluar midis Romeos e Zhuljetës së Bosnjes

Bosko Brkic, një djalosh 15 vjeçar serb dhe Admira Ismic, një vajzë 16 vjeçe myslimane, u takuan në një festë të Vitit të Ri në Sarajevë. Ata qëndruan bashkë për nëntë vjet, derisa u vranë...

Elvana ka ditëlindjen dhe na fton të gjithëve

Menduam se i kishte dhënë "lamtumirën" fansave dhe Shqipërisë për një qëllim madhor: Famën ndërkombëtare!     Mesa duket nuk është kështu! Elvana di si të na surprizojë dhe këtë radhë ka zgjedhur të vijë me një...

Yjet në tapetin e kuq të Çmimeve Grammy 2018

Nata e madhe e çmimeve Grammy mblodhi në një cermoni madhështore në Neë York yjet më në zë të momentit. Dhe ne jemi të gjithë sy e veshë të mësojmë si u veshën, si...

Stresi flet me zemër: Zgjedh Noizyn…

Ka filluar plot me emocione dhe të reja puntata e kësaj të shtune e “Shiko kush luan.” Secila nga skuadrat, këtë javë, kanë personazhe shumë karizmatikë të botës së artit në vend. Përballja e...

Luiza Xhuvani rikthehet me rolin tragjik të Medeas

Luiza Xhuvani do rikthehet në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli si Medea. Gruaja e tragjedisë greke do të vijë nën intepretimin e Xhuvanit, për të mishëruar tragjedinë që I flet ende kohëve të...

De Biasi-t s’i ndahet shpirti nga shqiptarët: Trajner i kombëtares kosovare?

Behgjet Pacolli ka lënë të mendohet se Gianni de Biasi mund të jetë trajneri i ri i kombëtares kosovare. Ministri i Jashtëm i Kosovës ka publikuar një foto krah ish-ytrajnerit të kombëtares shqiptare, dhe...

Karriera muzikore e Ed Sheeran drejt fundit

Epoka e këngëve si ‘Shape of You’, ‘Perfect’, ‘Thinking out loud’ po vjen drejt fundit. Së fundi ai ka dhënë një deklaratë ku ka thënë se kur të mbushë 30-vjeç do të bëhet baba...

Lista e rrezikut për trashëgiminë në Europë, Gjirokastra në vend të parë

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë kulturore në një deklaratë për meidat kanë bërë të ditur se zëri i tyre ka rënë në vesh të shurdhër, sa i përket alarmit që kanë ngritur për gjendjen...

Romela Begaj me doping, trajnieri lëshon akuza të forta: Këtë lojë e bëjnë ndërkombëtarët,...

Trajneri i peshëngritëses, Romela Begaj, Gazmend Hakcani, njëherësh edhe bashkëshorti i saj, ka thënë fjalën e tij pas skandalit ku Romela rezultoi pozitive me doping. Ai thotë se bashkëshortja e tij nuk ka përdorur...

Të Fundit