20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Një film për Kadarenë. Dhe nuk mund të gjendej një aktor që t’i ngjante...

Regjisori Ben Apolloni është duke punuar në realizimin e një filmi artistik të metrazhit të shkurtër, që ka si bosht jetën e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, por duke përfshirë vetëm periudhën kur ishte...

Fiorentina i rinovon përjetë kontratën Astorit, të ardhurat i shkojnë gruas dhe vajzës së...

Bota e futbollit humbi dje Davide Astorin, kapitenin e Fiorentinës, i cili u gjet i vdekur në hotelin ku po qëndronte. 31-vjeçari iku duke lënë pas shumë gjëra, ndër të cilët bashkëshorten e tij...

Të gjithë fituesit e Oscars 2018

Përfundoi edicioni i 90-të i ndarjes së çmimeve kinematografike Oscars i organizuar nga Academy Awards. Ceremonia më e rëndësishme e kinemasë nisii transmetimin e saj maratonë që në orën 23.00 (ora lokale e Tiranës)...

Tronditet bota e futbollit, gjendet i vdekur në hotel kapiteni i Fiorentinës

Gjendet i vdekur kapiteni i Fiorentinës Davide Astori. Lajmi konfirmohet nga mediat ndërkombëtare, të cilat shkruajnë se 31-vjeçari u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Udine. Dyshimet e para janë për një atak kardiak...

Në koncertin e Alban Skënderaj jo vetëm këndohet, por merren edhe propozime për martesë

Pasi lajmëroi fansat e tij më të zjarrtë se do të mbante një koncert live në datat 2, 3 dhe 4 mbrëmja e djeshme nuk ka kaluar pa surpriza në Pallatin e Kongreseve. https://www.instagram.com/p/Bf0qNnFHbh9/?taken-by=albanskenderaj Përveçse është...

Femrat në sytë e meshkujve, sipas Paulo Coelhos

Femrat në sytë e një mashkulli? Nuk ka rëndësi se sa peshojnë. Është e mahnitshme të prekësh, të përqafosh dhe të përkëdhelësh trupin e një femre. Ta dimë se sa peshon, nuk na provokon...

Verorja, tashmë pjesë e Trashëgimisë UNESCO

Ardhja e pranverës në kultura të ndryshme lidhet me një sërë ritualesh. Edhe në Shqipëri në 1 mars shumë prej fëmijëve, vajzave dhe grave por edhe meshkujve vendosin në dorë një lidhëse dyngjyrëshe bardh...

Fatos Kongoli në spital: Nuk kam forcë ta përballoj, kam nevojë për ndihmën e...

Fatos Kongoli është i shtruar në spital. Shkrimtari i njohur u është nënshtruar dy ndërhyrjeve kirurgjikale javët e fundit dhe gjendja e tij është e qëndrueshme, por e vështirë. Pasi Fatmir Toçi bëri publike gjendjen...

Ndryshon skema e Maturës Shtetërore 2019, MAS publikon datat e provimeve

Ndryshon skema e Maturës Shtetërore për vitin shkollor 2019. Përmes një udhëzimi të firmosur më datë 14 shkurt të këtij viti, Ministria e Arsimit njofton se vitin që vjen, maturantët do të zhvillojnë vetëm...

Kush do ta luajë familjen mbretërore në filmin kushtuar Princit Harry dhe Meghan Markle?

Prodhimi më i fundit i Lifetime, një rrjet kabllor satelitor në Amerikë, ka në qendër historinë e dashurisë së aktores Meghan Markle me Princ Harryn. Filmi do të titullohet Harry & Meghan: Një romancë...

Të Fundit