20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Femrat në sytë e meshkujve, sipas Paulo Coelhos

Femrat në sytë e një mashkulli? Nuk ka rëndësi se sa peshojnë. Është e mahnitshme të prekësh, të përqafosh dhe të përkëdhelësh trupin e një femre. Ta dimë se sa peshon, nuk na provokon...

Fatos Kongoli në spital: Nuk kam forcë ta përballoj, kam nevojë për ndihmën e...

Fatos Kongoli është i shtruar në spital. Shkrimtari i njohur u është nënshtruar dy ndërhyrjeve kirurgjikale javët e fundit dhe gjendja e tij është e qëndrueshme, por e vështirë. Pasi Fatmir Toçi bëri publike gjendjen...

Ndryshon skema e Maturës Shtetërore 2019, MAS publikon datat e provimeve

Ndryshon skema e Maturës Shtetërore për vitin shkollor 2019. Përmes një udhëzimi të firmosur më datë 14 shkurt të këtij viti, Ministria e Arsimit njofton se vitin që vjen, maturantët do të zhvillojnë vetëm...

16 citate dashurie nga poeti i madh Dritëro Agolli

1. Dashuria nuk i dhuron , por i jep të gjitha. Ndofta kjo mund të mos jetë e përjetshme , por i përjetshëm mbetet çasti. 2. Bilbili i këndon dashurisë, pa e sharë kurrë. 3. Dashuria...

Zbulohet një portret i rrallë dhe i panjohur më parë i Gjergj Kastriot Skënderbeut

Studiuesi dhe profesori i Universitetit të Prishtinës – Jahja Drançolli, ka publikuar në faqen e tij në Facebook një portret të rrallë të Gjergj Kastriot Skënderbeut zbuluar në një botim në Hungari, përgatitur nga...

Bill Gates ka 4 rregulla kur vjen puna tek të lexuarit. Dhe ju duhet...

Në kohërat moderne përdorimi i librit ka marrë përmasa gjigande. Kjo sepse tashmë librin nuk e gjejmë më vetëm në formatin print, por gjithashtu dhe në atë audio ose online. Të gjesh diçka për...

Të Fundit