20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Në cilën natë dhe i sati në radhë do të këndojë Genti? Eurosong shpall...

Në faqen zyrtare të Eurosong është shpallur radhitja përfundimtare e vendeve që do të prezantohen në dy gjysmëfinalet e Festivalit Europian të Muzikës. Eugent Bushpepa, me datë 8 maj, në Portugali do të këndojë...

Në koncertin e Alban Skënderaj jo vetëm këndohet, por merren edhe propozime për martesë

Pasi lajmëroi fansat e tij më të zjarrtë se do të mbante një koncert live në datat 2, 3 dhe 4 mbrëmja e djeshme nuk ka kaluar pa surpriza në Pallatin e Kongreseve. https://www.instagram.com/p/Bf0qNnFHbh9/?taken-by=albanskenderaj Përveçse është...

Brit Awards 2018: Triumfon Dua Lipa, rrëmben çmimin e madh

Zyrtrarisht Dua Lipa është shpallur një fenomen në muzikën britanike të vitit. Ajo ishte fituesja e parë e këtij edicioni e cila rrëmbeu çmimin ‘Best Female Solo Artist’ (Artistja më e mirë femër). Dua ia...

Jozefina “i ndjell” fitoren, Ermali e bën realitet!

Mbrëmja e djeshme mund të ketë qenë ndër më të lumturat për shqiptarët dhe kjo falë triumfuesit të festivalit të Sanremos, Ermal Metës, i cili rrëmbeu trofeun me këngën “Non mi avete fatto niente”...

Corriere della Sera: Sonte në Sanremo fiton shqiptari Ermal Meta!

Sonte do të jetë nata e pestë dhe e fundit e Festivalit të Sanremos. Sanremo – një festival i vjetër italian prej të cilit u inspiruan edhe të tjera festivale, sonte ka natën finale ku...

Kledi Kadiu: Kam vjedhur nëpër supermarkete për të mbijetuar

Balerini i famshëm shqiptar i cili ka një karrierë të suksesshme në Itali së fundmi ka dhënë një intervistë për BBC. Ai ka treguar vështirësitë për të shkuar në Itali  nëpërmjet anijes së vitit...

Elvana ka ditëlindjen dhe na fton të gjithëve

Menduam se i kishte dhënë "lamtumirën" fansave dhe Shqipërisë për një qëllim madhor: Famën ndërkombëtare!     Mesa duket nuk është kështu! Elvana di si të na surprizojë dhe këtë radhë ka zgjedhur të vijë me një...

Karriera muzikore e Ed Sheeran drejt fundit

Epoka e këngëve si ‘Shape of You’, ‘Perfect’, ‘Thinking out loud’ po vjen drejt fundit. Së fundi ai ka dhënë një deklaratë ku ka thënë se kur të mbushë 30-vjeç do të bëhet baba...

E këndoi 23 vite më parë, por Mariah Carey vazhdon të fitojë miliona nga...

Është shkruar 23 vite më parë në 15 minuta, por kënga klasike e Krishtlindjve e Mariah Carey fiton ende më shumë se 3 milonë dollarë çdo vit. 'All I Want For Christmas Is You'...

Redon Makashi, i zhgënjyer me veten dhe me Festivalin e TVSH-së

Redon Makashi, këngëtari i njohur shqiptar, së fundmi mori pjesë në festivalin e fundvitit të RTSH-së ku u vlerësua nga juria me çmimin e dytë. I ftuar në emisionin “Ditë e Re” këngëtari ka sqaruar...

Të Fundit