20 C
Tirana
Sunday, June 24, 2018

Pritet të “pushtojnë” kinematë! Filmi që bashkon Sandra Bullock me Rihanna-n dhe Anne Hathaway...

Është publikuar traileri i filmit “Ocean’s 8”. Ekipi i ri i hajduteve përbehet nga Debbie Ocean (Sandra Bullock), Lou (Cate Blanchett), Nine Ball (Rihanna), Amita (Mindy Kaling), Constance (Awkwafina), Rose (Helena Bonham Carter), Daphne...

“Three Billboards” dhe “I marri fshatit”

Filmi “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” (2017) me regjisor Martin McDonagh, përbëri një goditje financiare për krijuesit, me të ardhura prej 10 fishin e buxhetit, mori dafinat nga kritika e gjerë dhe nga Ceremonia...

Një film për Kadarenë. Dhe nuk mund të gjendej një aktor që t’i ngjante...

Regjisori Ben Apolloni është duke punuar në realizimin e një filmi artistik të metrazhit të shkurtër, që ka si bosht jetën e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, por duke përfshirë vetëm periudhën kur ishte...

Të gjithë fituesit e Oscars 2018

Përfundoi edicioni i 90-të i ndarjes së çmimeve kinematografike Oscars i organizuar nga Academy Awards. Ceremonia më e rëndësishme e kinemasë nisii transmetimin e saj maratonë që në orën 23.00 (ora lokale e Tiranës)...

Kush do ta luajë familjen mbretërore në filmin kushtuar Princit Harry dhe Meghan Markle?

Prodhimi më i fundit i Lifetime, një rrjet kabllor satelitor në Amerikë, ka në qendër historinë e dashurisë së aktores Meghan Markle me Princ Harryn. Filmi do të titullohet Harry & Meghan: Një romancë...

“Lady Bird” përballë “The Meyerowitz Stories”; dy anët e kinemasë së pavarur për 2017-tën

Mumblecore konsiderohet një nënzhanër i kinematografisë së mbiquajtur independent, apo të pavarur. Një rrymë jo e konsoliduar në parimet e veta, por që në linja kryesore i mëshon dialogjeve të zakonshme, personazheve të së...

Lista e “Forbes”: Ky është aktori më i paguar për 2017-ën

Cili është aktori më i paguar për këtë vit>  “Forbes” ka bërë klasifikimin e aktorëve që kanë fituar më shumë dhe në majë ndodhet ylli i  filmit “Fast and Furious”  me 1.6 miliardë dollarë. I dyti...

“Justice League” (2017) – … Super Man gabimisht si Jezus Krishti

IMDB:                        7.1☆ Rotten Tomato:         41% Metacritic:                  45% Personal:                    5☆ Kinematografia e superheronjve apo e bazuar në comics, për vitin 2017-të nisi me premierën me 3 Mars të “Logan” dhe përfundoi me premierën e “Justice League” me 17 Nëntor....

“Wonder” (2017) – mësim mbi njerëzoren.

IMDB: 8.1 ☆ Rotten Tomato: 84 % Metacritic: 66 % Personal: 8 ☆ Stephen Chbosky është emër i njohur më shumti brenda Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por goxha i suksseshëm. Ai përfaqëson modelin e fundëm të kinemasë autor, të atyre shkrimtarëve...

U dashuruan në film, por edhe në jetë. Historia e 11 çifteve të kinemasë

Dashuria… Për shumicën e njerëzve dashuria vjen kur më së paku e presin atë. Por, për disa persona të famshëm, e tëra që duhet të bëjnë është të analizojnë koston e tyre. Bright Side...

Të Fundit