12 C
Tirana
Wednesday, March 21, 2018

Verorja, tashmë pjesë e Trashëgimisë UNESCO

Ardhja e pranverës në kultura të ndryshme lidhet me një sërë ritualesh. Edhe në Shqipëri në 1 mars shumë prej fëmijëve, vajzave dhe grave por edhe meshkujve vendosin në dorë një lidhëse dyngjyrëshe bardh...

Kush është bukuroshi shqiptar që fitoi Mister Zvicra?

Mbrëmjen e së shtunës, 23 vjeçari shqiptar Lirim Ramosaj u shpall djali më i bukur i Zvicrës duke rrëmbyer çmimin ‘Mister Zvicra’. Ai merret gjithashtu me modeling, reklama e sfilata të ndryshme për marka...

3 shqiptarë në Eurovizion 2018

Fitorja e Sanremos nga Ermal Meta e çoi në tre numrin e shqiptarëve që do të konkurrojnë në Festivalin e Këngës në Eurovizion 2018. Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë në Lisbonë, si fitues i...

Dyqane me produkte 100% shqiptare. Ku mund t’i gjejmë?

Dyqane me produkte 100% shqiptare. Ka disa...ndoshta dhe shumë, por jo të gjithë i njohim. Tani është mundësia që të dëgjojmë më shumë për to, falë një projekti të Minsitrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Yjet në tapetin e kuq të Çmimeve Grammy 2018

Nata e madhe e çmimeve Grammy mblodhi në një cermoni madhështore në Neë York yjet më në zë të momentit. Dhe ne jemi të gjithë sy e veshë të mësojmë si u veshën, si...

Dy kolosët e valles shqiptare, Çeliku e Cingu marrin dekoratën ‘Nderi i Kombit’

Presidenti i Republikës Ilir Meta, dekoron Rexhep Çelikun dhe Liljana Cingun, dy kolosët e valles shqiptare popullore me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”. Në një ceremoni në presidencë, kreu i shtetit vlerësoi artistët...

Golden Globes 2018. Tapeti i kuq i këti viti ishte përtej modës

Tapeti i kuq i Golden Globes këtë vit ka tejkaluar magjepsjen tradicionale të Hollivudit dhe në vend të kësaj pamë një formacion të fuqishëm grash veshur me të zeza në solidaritet me lëvizjen #TimesUp....

Kënga e re e Jay Z, një film ku rrëfen mëkatet ndaj Beyonce

“Family feud” është titulli i projektit më të ri muzikor të Jay Z që i ngjan një filmi ku ai rrëfen mëkatet e tradhtisë ndaj bashkëshortes së tij Beyonce. Kjo video, një shfaqje ku...

Qytetet nën dritat e pemëve. Kush shkëlqen më bukur?

Shumë njerëz i adhurojnë festat e fundvitit pikërisht për atmosferën. Ato sjellin një tjetër ajër në qytet dhe kur është i stolisur duket sikur e zbut një çikë këtë të ftohtë dhjetori që të...

Cocciante mbërrin në Tiranë. Dueti i tij me këngëtaren shqiptare do të hapë festivalin

Ricardo Cocciante, i ftuari special i Festivalit të Këngës në radiotelevizion ka mbërrtiur në Tiranë. Ai do të hapë natën e parë në një duet....me kë tjetër përveçse me Elhaida Danin, nxënëses së tij...

Të Fundit