4.5 C
Tirana
Saturday, March 24, 2018

Romi, llustraxhiu që na zbardh faqen nga ata që na e nxijnë

Nga Altin Bamllari/ Nëse ndihesh faqezi, por edhe nëse ndihesh i turpëruar nga faqezinjtë, unë zbulova një llustraxhi në zemër të Londrës që ta zbardh faqen për 5 minuta. Quhet Romi Topi ose, ndryshe,...

“Three Billboards” dhe “I marri fshatit”

Filmi “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” (2017) me regjisor Martin McDonagh, përbëri një goditje financiare për krijuesit, me të ardhura prej 10 fishin e buxhetit, mori dafinat nga kritika e gjerë dhe nga Ceremonia...

Një film për Kadarenë. Dhe nuk mund të gjendej një aktor që t’i ngjante...

Regjisori Ben Apolloni është duke punuar në realizimin e një filmi artistik të metrazhit të shkurtër, që ka si bosht jetën e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, por duke përfshirë vetëm periudhën kur ishte...

Fiorentina i rinovon përjetë kontratën Astorit, të ardhurat i shkojnë gruas dhe vajzës së...

Bota e futbollit humbi dje Davide Astorin, kapitenin e Fiorentinës, i cili u gjet i vdekur në hotelin ku po qëndronte. 31-vjeçari iku duke lënë pas shumë gjëra, ndër të cilët bashkëshorten e tij...

Të gjithë fituesit e Oscars 2018

Përfundoi edicioni i 90-të i ndarjes së çmimeve kinematografike Oscars i organizuar nga Academy Awards. Ceremonia më e rëndësishme e kinemasë nisii transmetimin e saj maratonë që në orën 23.00 (ora lokale e Tiranës)...

Tronditet bota e futbollit, gjendet i vdekur në hotel kapiteni i Fiorentinës

Gjendet i vdekur kapiteni i Fiorentinës Davide Astori. Lajmi konfirmohet nga mediat ndërkombëtare, të cilat shkruajnë se 31-vjeçari u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Udine. Dyshimet e para janë për një atak kardiak...

Në koncertin e Alban Skënderaj jo vetëm këndohet, por merren edhe propozime për martesë

Pasi lajmëroi fansat e tij më të zjarrtë se do të mbante një koncert live në datat 2, 3 dhe 4 mbrëmja e djeshme nuk ka kaluar pa surpriza në Pallatin e Kongreseve. https://www.instagram.com/p/Bf0qNnFHbh9/?taken-by=albanskenderaj Përveçse është...

Femrat në sytë e meshkujve, sipas Paulo Coelhos

Femrat në sytë e një mashkulli? Nuk ka rëndësi se sa peshojnë. Është e mahnitshme të prekësh, të përqafosh dhe të përkëdhelësh trupin e një femre. Ta dimë se sa peshon, nuk na provokon...

Verorja, tashmë pjesë e Trashëgimisë UNESCO

Ardhja e pranverës në kultura të ndryshme lidhet me një sërë ritualesh. Edhe në Shqipëri në 1 mars shumë prej fëmijëve, vajzave dhe grave por edhe meshkujve vendosin në dorë një lidhëse dyngjyrëshe bardh...

Fatos Kongoli në spital: Nuk kam forcë ta përballoj, kam nevojë për ndihmën e...

Fatos Kongoli është i shtruar në spital. Shkrimtari i njohur u është nënshtruar dy ndërhyrjeve kirurgjikale javët e fundit dhe gjendja e tij është e qëndrueshme, por e vështirë. Pasi Fatmir Toçi bëri publike gjendjen...

Të Fundit