Këtë pranverë na duhet patjetër diçka me vija. Sallonet e modës propozojnë

Horizontale, vertikale, diagonale, në versionin klasik ‘bardh e zi’ (ose bardhë e blu) apo multicolor: Vijat konfirmohen si mbretëresha të padiskutueshme të modës së pranverës dhe si çdo vit, kanë pushtuar raftet e dyqaneve e butikëve.

Jo vetëm tek veshjet, por edhe këpucët e aksesorët e vegjël…vijat përsëri janë një ‘must’.

Nga fustanet, këmishat…vijat horizontale e ato grafike, ju tregojmë se ku të mbështeteni këtë pranverë-verë. Shihni fotot më poshtë dhe bëni zgjedhjet tuaja.

Pennyblack
Shirt a Porter
Vivetta
Louis Vuitton
Alice + Olivia
Apart
Arket
Fendi
Aspesi
Benetton
Max Mara
Iblues
Jw Anderson
P.A.R.O.S.H
Tibi
Seventy
Petit Bateau

 

Copyright shije.life/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit