Gardëroba pastel: Çfarë të blejmë për një pranverë ‘tres chic’?

Ngjyrat pastel na nxjerrin nga errësira dhe ftohtësia e dimrit kur kemi një nevojë të dëshpërueshme për energji pozitive dhe nuanca që na bëjnë të ndihemi mirë. Doza romantike dhe feminile e tyre arrin ta joshë gjithmonë një femër. Veç të tjerash, çfarë është më e bukur se roza, lejlaja, e kaltra dhe e gjelbra e ujit për ta nisur stinën e re me këmbë të mbarë?

Nga fustani satin lejla tek palltoja bruz…do t’ju duhet vetëm të zgjidhni. Dhe nuk mbaron këtu. Disa prej tendencave më cool të këtij viti i shohim të miksuara në të njëjtin kombinim veshjeje. Por nëse një ‘total look’ pastel ju bën të dukeni si kukull, mbështetuni në detaje të thjesha si p.sh një palë gjysmëçizme kamoshi ose një çantë lëkure për një look nga mëngjesi në mbrëmje.

Tod’s
Athena Procopiu
Balenciaga
Versace
Miss Sixty
Chanel
Marni
Valentino
Coach
Zara
Max Mara
Marella
Victoria Beckham
Maje
Mansur Gavriel
Petrav Petrov
Miu Miu
Dior
Rejna Pyo
Rochas
Loro Piana
Bottega Veneta
Roland Mouret

 

Copyright shije.life/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit