E verdha: Ngjyra që i jep dritë gardërobës këtë pranverë

Solare, vitaminoze, energjike, simbol i dritës dhe ngrohtësisë: E verdha është antidoti perfekt për të gjallëruar gardërobën dhe për të thyer grinë e dimrit.

Ngjyra kryesore e pasarelave të pranverë-verës 2018, e verdha largon monotoninë dhe stimulon humorin e mirë, duke u shpërndarë si një rreze dielli në veshje dhe aksesorë. Por si ta kombish dhe cilat janë veshjet në tendenë për stinën?

Për një stil ‘ekstravagant’, siç sugjeron ‘street style’, është ideal eta kombinosh me tonalitete të vendosura si vjollca, bluja ose jeshilja smerald. Për ato më romantiket, protagonistet e veshjeve në stil bon ton ose printe lulesh, çanta mini dhe shije retro, këpucë me taka dhe nuanca që ju bëjnë të shkëlqeni në çdo hap.

Për një dozë të mirë energjish dhe vitaliteti, po ju prezantojmë një gardërobë të verdhë.

Zara
Acne Studios
Anie By
Dolce & Gabbana
Gabs
Berwich
Maison Margiela
Marella
Nico Giani
Ottod’ame
Rosie Assouline
Stella McCartney
Stonefly
Vivetta

 

Copyright shije.life/ Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit