Anemia mund të luftohet edhe me gjëra të shijshme

Atë çfarë e bën këtë recetë me përfitime të mëdha për shëndetin është sasia e lartë e vitaminave esenciale, mineraleve, proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve.

Ky kombinim është shumë i dobishëm për njerëzit të cilët vuajnë nga anemia dhe mund të trajtojë edhe tensionin e lartë të gjakut.

Për ata të cilët duan të luftojnë aneminë, përzieni gjysmë kilogrami mjaltë me gjysmë kilogrami arra dhe më pas shtoni lëngun e një limoni.
Përzieni mirë dhe më pas futeni në një kavanoz qelqi, duke e përdorur një lugë çaji prej saj tri herë në ditë.Për ata të cilët kanë tension, thjesht merrni 100g arra dhe pak mjaltë dhe konsumojeni atë çdo ditë për një muaj e gjysmë.

Kjo recetë ndihmon edhe me dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe ulcerën.

 

/Shije.life