4.5 C
Tirana
Saturday, March 24, 2018

RECETA GATIMI

Artikujt e Fundit

Me siguri nuk e dini, por kjo është simbolika e unazës që mbani në...

Unaza është një rreth i pathyeshëm, i cili në shumë kultura ka kuptimin e përjetësisë. Unazat përdoren për të simbolizuar një lidhje apo ndodhi...

“Syri i keq” më bëri të rrëzohesha në skenë! Eneida Tarifën e “përndjek” tersi

E patë mbrëmë "The Voice Kids"? Me siguri që situata e pakëndshme që i ndodhi këngëtares Eneda Tarifa gjatë transmetimit live nuk ju ka...

Ç’lloj dashurie nga këto të trija është ajo e juaja? Testoni veten!

Në jetën tonë ne biem në dashuri e më pas ndahemi ndonjëherë për t’u bashkuar sërish me këtë person Shumë persona hyjnë në jetën...

Intervistë për punë? Ja ç’duhet t’i thoni shefit të ardhshëm!

Kurthi: Ki parasysh faktin që 80% e intervistave të punës fillojnë me këtë pyetje “të pafajshme”. Kandidatë të papërgatitur për pyetjen, përgjigjen duke rikujtuar historinë...

Djersisni gjatë gjithë kohës? Ky është një sinjal që tregon se ju vuani nga...

Djersitja është forma më e shpejtë e lirimit të trupit nga toksinat. Me djersitjen sekretohen lëndët e dëmshme, siç janë alkooli, kolesteroli dhe kripa,...

Bimë mjekësore natyrale për të luftuar artritin

Artriti shfaqet në forma të ndryshme, por gjithmonë me dhimbje. Fokusi tipik i mjekëve është t’ju japin ndonjë lloj medikamenti për dhimbjen që mund...

Si kurohet migrena me ushqim?

Migrena vjen si pasojë e zgjerimit të enëve të gjakut, dhe çlirimit të kimikave nga fibrat nervore të cilat mbështillen rreth këtyre enëve të...

Familja më e përfolur e Instagramit kompletohet. Të katërt në shtëpi

Chiara Ferragni është një prej bloggeret më të njohura në botë dhe ende pa ardhur në jetë djali i saj, Leon, të gjithë e...

Ema Andrea: Po, më kanë ngacmuar seksualisht

Historitë e ngacmimit të aktoreve nuk janë vetëm hollivudiane. Edhe Ema Andrea, aktorja që njihet për mënyrën e të folurit pa dorashka dhe rebelimeve...

Sa kanë ndryshuar që nga koha kur u shpallën ‘Miss’?

Të gjitha këto vajza të bukura, disa prej të cilave sot janë ikona të ekraneve, kanë mbajtur dikur mbi kokë një kurorë bukurie. Ato...

Artikujt më të lexuar